Peugeot 2008

Spotreba kombinovaná od 3,7l/100km
Výkon 82 - 120 koní
Zrýchlenie 0-100km/h od 9,6s
Počet airbagov 6

Peugeot 2008 je mestský crossover, ktorý nadväzuje na svojho menšieho brata v podobe 208-ky. Je všestranný, pretože ponúka kombináciu eleganciu, komfortu a zdatnosti nielen v úzkych uličkách metropol. Na trhu je od roku 2013 a dočkal sa aj faceliftu, ktorý pozdvihol jeho čísla predajnosti tesne pod úroveň 200-tisíc kusov ročne.

Peugeot 2008. 3008 a 5008 s cenovým zvýhodnením a bezplatným servisom až na 4 roky

.

 

 

 

 

.

Interiér a exteriér

Dizajn modelu Peugeot 2008 zvýrazňujú prvky charakteristické práve pre vozidlá zo segmentu malých SUV. Za účelom zvýraznenia kolies pribudli ochranné plastové lemy blatníkov, ochranu podvozka v prednej časti zlepšuje nárazník a pri pohľade naň každého upúta vertikálna mriežka chladiča. Zadný diel strechy je vizuálne vyvýšený a identitu crossoveru podčiarkujú strešné lyžiny.

Peugeot 2008

 

Interiér je inšpirovaný modelom 308, takže prístrojovú dosku lemujú výduchy ventilácie v tvare mačacích očí. Do vnútra vozidla preniká veľa svetla cez presklenné plochy a hra so svetlom pokračuje aj po zotmení. Displej palubných prístrojov je lemovaný modrými LED svetelnými pásmi a strecha ponúka aj lemovanie s laserovými pásmi.

Peugeot 208 Int Min

Peugeot 2008 poskytuje priestranný batožinový priestor dostupný cez veľký nakladací otvor, ktorý je väčší ako u bežných hatchbackov. Kapacita kufra je 410 litrov, so sklopením zadnej delenej lavice stúpne až na 1 400 litrov. Pod rohožkou sa nachádza ešte ďalší odkladací priestor s objemom 22 litrov.

Peugeot 2008: technológia a bezpečnosť

Peugeot 2008 Novy

 

Malé SUV z dielne francúzskej automobilky disponuje širokou škálou služieb a aplikácií konektivity, ktoré sú ľahko dostupné na 7-palcovej dotykovej obrazovke. K dispozícii je navigácia s rozpoznávaním hlasu alebo funkcia Mirror Scren, ktorá umožní prepojenie dotykovej obrazovky so smartfónom. Jazdné vlastnosti zlepšuje technológia Grip Control s piatimi voliteľnými režimami (štandard, blato a sneh, terén, piesok, vypnuté ESP).

K bezpečnosti posádky napomáha niekoľko asistenčných systémov. Active city break dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode alebo aspoň zmierniť jej následky. Komfort zvyšuje stabilizačný systém ESP v základnej výbave s asistentom rozjazdu do kopca Hill Assist (v závislosti od vybraného motora). Ochranu pri kolíziách zabezpečuje šesť airbagov dostupných taktiež v základnej výbave.

Výbavy a motory

Peugeot 2008 je možné kúpiť v štyroch stupňoch výbavy počnúc od najlacnejšej Active až po najdrahšie vyhotovenie GT-Line. (okrem toho sú dostupné edície Style a Allure). Ešte veľkorysejšia je ponuka motorov. Pri priaznivcov benzínu sú pripravené tri varianty pohonnej jednotky 1,2 PureTech s výkonom 82, 110 (s automatickou prevodovkou) a 130 koní, ktoré spĺňajú emisné normy Euro 6.2.

Dieselové motory 1,6 BlueHDi a 1,5 BlueHDi ponúka totožný výkon 100 alebo 120 koní. Jediným rozdielom je to, že druhá menovaná pohonná jednotka s vyšším výkonom je skombinovaná s automatickou prevodovkou. Všetky naftové agregáty sa navyše chvália kombinovanou spotrebou pod 4 litre.

Galéria