Peugeot 301

Spotreba kombinovaná od 3,8l/100km
Výkon 82 - 115 koní
Zrýchlenie 0-100km/h od 9,4s
Počet airbagov 4

301

Peugeot 301 - jediný sedan v ponuke francúzskej automobilky figuruje na trhu od roku 2012 a nedávno prešiel faceliftom. Dôstojne reprezentuje značku v aktuálne menej vyhľadávanom segmente, kde konkuruje veľmi podobnému modelu C-Elysée z dielne sesterskej spoločnosti Citroen.

Novinky: krátka i dlhá verzia modelu 308 prešli nedávno vylepšením, čo sa týka vzhľadu i výbavy. O aké vylepšenia ide sa dozviete tu: inovovaný Peugeot 308

Dizajn a interiér

Peugeot 301 dizajnovo nevybočuje mimo filozofie francúzskej automobilky. Charakteristický je predovšetkým vzhľad prednej masky s výraznou mriežkou chladiča. Elegantný sedan má výrazný svetelný podpis v spojení s prednými LED hlavnými svetlometmi a vzadu sa môže pochváliť precízne vypracovanými svetlami. 301-ka stojí na 15- alebo 16-palcových oceľových kolesách či diskoch z ľahkých zliatin.

301 Interiér

Po vstupe do vozidla vás privíta priestranný interiér, v ktorom sa dbalo na spracovanie každého detailu. Prístrojový panel v sebe kombinuje moderné prvky s eleganciou tyipickou pre sedany. Navyše, jeho ovládanie je intuitívne, aby vodiča nerušilo pri jazde. Dominantným prvkom interiéru je 7-palcový dotykový displej, na ktorom sa zobrazuje parkovacia kamera alebo navigácia.

Peugeot 301 - bezpečnosť a technológie

Model 301 disponuje v štandardnej výbave systémami ABS aj ESP, asistentom pre núdzové brzdenie a senzorom tlaku v pneumatikách. Vozidlo je ďalej vybavené štvoricou airbagov a trojbodovými pásmi na zadných sedadlách. Na tie je zároveň možné uchytiť detské sedačky systémom ISOFIX. Airbagy sú umiestnené v prednej časti auta - vodiča a spolujazdca chránia spredu aj zboku.

301

Výbavy a motorizácie

Aktuálne sa predáva v dvoch stupňoch výbavy a s jedinou motorizáciou. V ponuke je dieslový agregát 1,5 BlueHDi s výkonom 75 kW/102 koní, ktorý je skombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. 

Cenovo výhodnejšia je výbava Active, naopak Style je jej rozšírením. Ponúka napr. zadné parkovacie senzory, volant aj radiacu páku v koži, dekor palubnej dosky či volantu, manuálnu klimatizáciu s digitálnym zobrazovaním alebo 16-palcové oceľové disky s krytmi kolies Albury.

Tip: Vyberte si svoju svoj Peugeot 301 spomedzi našich skladových vozidiel >>>

Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.

Galéria