Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED

Základné údaje

Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED prináša novú éru vysokého výkonu a nízkych emisií. Aerodynamická silueta nového modelu je štíhla a elegantná. V prednej časti sa nachádza radikálna nová mriežka chladiča s čiernymi nástavcami, ktorú lemujú najnovšie 3-pazúrové. Vďaka technológiám najnovšej generácie ponúka vozidlo zážitok z jazdy, ktorý je pri prémiových vozidlách jedinečný.

Vstúpte do novej éry

Elektrifikácia sa stala nielen symbolom modernosti, ale aj výkonu a efektívnosti. Nový model Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED stavia na týchto úspechoch a zároveň modernizuje svoj dizajn, znak a informačno-zábavný systém.

Paluba nového modelu sa môže pochváliť systémom PEUGEOT i Cockpit® a väčším počtom technológií. Vďaka novému informačno-zábavnému systému PEUGEOT i Connect® Advanced vybavenému 10-palcovou centrálnou obrazovkou s vysokým rozlíšením majú vodiči k dispozícii online navigáciu, možnosť zadávania hlasových pokynov v prirodzenom jazyku, bezdrôtové pripojenie a bezdrôtovú aktualizáciu.

V stupni výbavy sa nachádza špecifické čalúnenie s pridaním charakteristickej kontrastnej nite vo farbe Kryptonit, ktorá zvýrazňuje aj palubnú dosku, lakťové opierky a penové opierky na stredovej konzole.

Model 508 SW SPORT ENGINEERED predstavuje to najlepšie potešenie z jazdy a komfortu, doplneného o asistenčné systémy vodiča, ktoré poskytujú vyššiu mieru bezpečnosti.
Tie obsahujú:

  • systém nočného videnia Night Vision, ktorý upozorňuje vodičov na akékoľvek zvieratá, chodcov alebo cyklistov v jazdnom pruhu skôr, ako sa objavia v diaľkovom svetle,
  • čiastočne autonómnu jazdu úrovne 2 pozostávajúcu z adaptívneho tempomatu,
  • funkciu Stop and Go a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu,
  • HD kamery pre pomoc pri parkovaní,
  • elektronicky ovládané odpruženie s 3 režimami (Normal, Comfort a Sport).

Inovácie a dynamika

Predná časť je inovatívna, s ešte väčšou dynamikou a novým znakom automobilky. Vo verzii Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED dostala mriežka chladiča precízne spracovanie a striedavo sa v nej nachádza lesklá a textúrovaná čierna, ostrá a mačacia.

Ostro zelený „kryptonitový“ podpis s tromi pazúrmi sa nachádza samostatne na konci kapoty. Mačacie pazúry sú prezentované vo forme šikmých čiar a zosilnenými zadnými svetlami LED.

LED Matrix technológia, štandardná súčasť výbavy, upravuje dizajn svetlometov, ktoré sú extrémne tenké, aby podporovali mačací vzhľad, a pôsobia ostrejšie než kedykoľvek predtým. Tieto svetlomety boli navrhnuté ako jeden kus a predstavujú technologický úspech integráciou nového podpisu denných svetlometov.

Príťažlivý štandard

Prirodzenú príťažlivosť nových modelov umocňujú nové disky kolies hliníkových zliatin s názvom EPHERRA s priemerom 18 palcov a diamantovým vzorom, ktorý spája dizajn a nízky odpor vzduchu. Všetky disky kolies z hliníkových zliatin sú vybavené 5-lúčovým stredom kolesa s vyrazeným znakom PEUGEOT a úplne skrytými maticami kolies.

Predné, bočné a zadné znaky sú modernejšie s novou typografiou a novou sivou farbou Basalt Grey. Svetelný podpis na zadnej časti je re-interpretáciou témy troch pazúrov v horizontálnej a dynamickejšej verzii. Tieto full LED svetlá s dynamickými smerovkami tvoria súčasť štandardnej výbavy celého modelového radu.

Pre verziu Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED prispôsobili inžinieri divízie Peugeot Sport podvozok špecifickým nastaveniam, aby sa dosiahla veľmi vysoká úroveň komfortu a ovládateľnosti:

  • variabilné odpruženie nastaviteľné do troch režimov (Comfort/Hybrid/Sport),
  • znížená výška svetla, o 24 mm širší predný a o 12 mm širší zadný rozchod,
  • predné brzdové kotúče s priemerom 380 mm s pevnými štvorpiestikovými strmeňmi,
  • kolesá s priemerom 20 palcov s pneumatikami Michelin© Pilot Sport 4S.

Pohon všetkých kolies

Vozidlo Peugeot 508 SW SPORT ENGINNERED poháňa plug-in hybridný motor s pohonom všetkých kolies.

PLUG-IN HYBRID4 360 e-EAT8: Pohon všetkých kolies vpredu s kombináciou motora PureTech s výkonom 147 kW (200 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8, vzadu elektrický motor s výkonom 83 kW (113 k) a energetický manažment z pretekárskeho modelu PEUGEOT 9X8. Li-ion batéria plug-in hybridov 180, 225 a 360 má kapacitu 12,4 kWh a výkon 102 kW.

K dispozícii sú dva typy palubných nabíjačiek: štandardná jednofázová nabíjačka s výkonom 3,7 kW a voliteľná jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW

Výnimočný výkon nového konceptu vozidla bez kompromisov kombinuje výhody hybridnej technológie so skutočnou účinnosťou a možnosťou všetkých „elektrických ciest“ do 50 km (WLTP). V športovom režime sa spaľovanie s vnútorným spaľovaním a elektrická energia kombinujú až do 190 km/h, aby sa dosiahlo bezchybné zrýchlenie za každých okolností.

Nositeľ neo-výkonu, plug-in hybridná verzia 508 Peugeot SPORT ENGINEERED, dosahuje až 265 kW (360 k) a ponúka pohon všetkých štyroch kolies.

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 508 SW SPORT ENGINEERED