Peugeot 508 SPORT ENGINEERED

Základné údaje

Ak hľadáte vozidlo so športovou a dynamickou siluetou, stavte na Peugeot 508 SPORT ENGINEERED, ktorý prináša nový, ostrý a atletický štýl. Moderná predná časť, nové logo, precízne spracovanie textúr, exkluzívny motor a mačací podpis prinášajú to pravé potešenie z jazdy.

Zážitok z jazdy

Elektrifikácia sa stala symbolom modernosti, výkonu a efektívnosti. Nový model 508 Peugeot SPORT ENGINEERED stavia na týchto úspechoch a zároveň modernizuje svoj dizajn, znak a informačno-zábavný systém.

Paluba nového modelu sa môže pochváliť systémom PEUGEOT i Cockpit® a väčším počtom technológií. Vďaka novému informačno-zábavnému systému PEUGEOT i Connect® Advanced vybavenému 10-palcovou centrálnou obrazovkou s vysokým rozlíšením, majú vodiči k dispozícii online navigáciu, možnosť zadávania hlasových pokynov v prirodzenom jazyku, bezdrôtové pripojenie a bezdrôtovú aktualizáciu.

Každý detail interiéru sa môže pochváliť elegantným a športovým prevedením. V stupni výbavy sa nachádza špecifické čalúnenie s pridaním charakteristickej kontrastnej nite vo farbe Kryptonit, ktorá zvýrazňuje aj palubnú dosku, lakťové opierky a penové opierky na stredovej konzole.

Model 508 SPORT ENGINEERED predstavuje to najlepšie pre potešenie z jazdy a komfortu, doplneného o asistenčné systémy vodiča, ktoré poskytujú vyššiu mieru bezpečnosti.
Tie obsahujú:

  • systém nočného videnia Night Vision, ktorý upozorňuje vodičov na akékoľvek zvieratá, chodcov alebo cyklistov v jazdnom pruhu skôr, ako sa objavia v diaľkovom svetle,
  • čiastočne autonómnu jazdu úrovne 2 pozostávajúcu z adaptívneho tempomatu,
  • funkciu Stop and Go a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu,
  • HD kamery pre pomoc pri parkovaní,
  • elektronicky ovládané odpruženie s 3 režimami (Normal, Comfort a Sport).

Precízne spracovanie a mačací vzhľad

Predná časť je inovatívna, s ešte väčšou dynamikou a novým znakom automobilky. Vo verzii 508 Peugeot SPORT ENGINEERED dostala mriežka chladiča precízne spracovanie a striedavo sa v nej nachádza lesklá a textúrovaná čierna, ostrá a mačacia.

Ostro zelený „kryptonitový“ podpis s tromi pazúrmi sa nachádza samostatne na konci kapoty. Mačacie pazúry sú prezentované vo forme šikmých čiar a zosilnenými zadnými svetlami LED.

LED Matrix technológia, štandardná súčasť výbavy, upravuje dizajn svetlometov, ktoré sú extrémne tenké, aby podporovali mačací vzhľad a pôsobia ostrejšie než kedykoľvek predtým. Tieto svetlomety boli navrhnuté ako jeden kus a predstavujú technologický úspech integráciou nového podpisu denných svetlometov.

Špeciálny podvozok

Pre verziu Peugeot 508 SPORT ENGINEERED prispôsobili inžinieri divízie Peugeot Sport podvozok špecifickým nastaveniam, aby sa dosiahla veľmi vysoká úroveň komfortu a ovládateľnosti:

  • variabilné odpruženie nastaviteľné do troch režimov (Comfort/Hybrid/Sport),
  • znížená svetlá výška, o 24 mm širší predný a o 12 mm širší zadný rozchod,
  • predné brzdové kotúče s priemerom 380 mm s pevnými štvorpiestikovými strmeňmi,
  • kolesá s priemerom 20 palcov s pneumatikami Michelin© Pilot Sport 4S.

Vozidlo Peugeot 508 SPORT ENGINNERED poháňa plug-in hybridný motor s pohonom všetkých kolies.

PLUG-IN HYBRID4 360 e-EAT8:
Pohon všetkých kolies vpredu s kombináciou motora PureTech s výkonom 147 kW (200 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8, vzadu elektrický motor s výkonom 83 kW (113 k) a energetický manažment z pretekárskeho modelu PEUGEOT 9X8. Li-ion batéria plug-in hybridov 180, 225 a 360 má kapacitu 12,4 kWh a výkon 102 kW.

K dispozícii sú dva typy palubných nabíjačiek: štandardná jednofázová nabíjačka s výkonom 3,7 kW a voliteľne jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW.

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 508 SPORT ENGINEERED