Nový Peugeot Rifter

Spotreba kombinovaná od 4,1 l/100km
Výkon 76 - 130 koní
Zrýchlenie 0-100km/h od 10,4 s

Novinka z dielnej francúzskej automobilky nadväzuje na úspechy Peugeotu Partner alebo sesterského Citroenu Berlingo. Peugeot Rifter predstavuje prechod medzi tradičným osobným autom a úžitkovým vozidlom, vďaka čomu sa dokonale hodí na každú príležitosť.

Interiér a exteriér

Rifter Ext Min

Nový Peugeot Rifter si požičiava niektoré štylistické a funkčné prvky z SUV. Má zvýšenú svetlú výšku, veľké kolesá, veľkorysú ochranu prahov dverí, spodnej časti karosérie, oblúkov kolies a nárazníkov, ale aj predný a zadný kryt podvozku. Zároveň ponúka aj možnosť dlhej verzie Long, s ktorou získate k dobru 35 cm. Päťmiestna verzia Standard ponúka batožinový priestor s objemom 775 litrov. V prípade 7-miestneho vyhotovenia Long sa môže kapacita zvýšiť až na 4 000 litrov (so sklopenými sedadlami).

Nový Peugeot Rifter s premysleným variabilným interiérom, s 5 až 7 miestami na sedenie či veľkým batožinovým priestorom od 775 l. V sériovej výbave nájdete aj tempomat, klimatizáciu, systém rozpoznávania dopravných značiek, pozdĺžne strešné nosiče,  rádio s Bluetooth a USB, bočné posuvné dvere v 2. rade sedadiel.

Teraz s bonusom až do 1000 €

Už od 15 990€ alebo od 120€/mes *

K tomu predĺžená záruka a výhodný 0% leasing.

4 roky BEZPLATNÝ SERVIS

* Pri akontácii 8 794,5 € a doba splácania je 60 mesiacov.

.

Rifter Int Min

V interiéri vsádza Rifter na čisté línie, harmóniu a revolučnú kvalitu prevedenia. Nachádza sa tu kompaktný volant s dvomi plochými časťami pre lepšie uchopenie a manipuláciu, 8-palcová kapacitná dotyková obrazovka a head-up displej, ktorého dizajn je vylepšený chrómovým orámovaním a elegantnými červenými ukazovateľmi.

Technológia a bezpečnosť

Vzhľadom na to, že Peugeot Rifter zažíva premiéru na automobilovom trhu, je logické využitie najnovších asistenčných technológií. V závislosti od výbavy disponuje adaptívnym tempomatom, asistentom pozornosti vodiča, parkovacou kamerou so zorným uhlom 180 stupňov, systémom sledovania mŕtveho uhla alebo asistentom na kontrolu vybočenia z jazdného pruhu.

O bezpečnú jazdu sa postará funkcia Advanced Grip Control, ktorá v spojení s pneumatikami Michelin umožňuje ovládanie trakcie tým, že nepretržite pôsobí na priľnavosť kolies. V strmých klesaniach využíva automobil Hill Assist Descent Control, čo je funkcia na udržiavanie optimálnej rýchlosti.

Výbavy a motorizácie

Päťmiestna verzia Standard sa vyrába vo vyhotoveniach Active, Allure a GT Line, pričom sa jej cenovka pohybuje od 15 990 € do 23 290 €. Sedem miestna verzia Long ponúka iba dva stupne výbavy - Allure Long a GT Line Long s cenovým rozpätím od 17 990 € do 24 290 €.

Bez ohľadu na dĺžku vozidla poskytuje Peugeot rovnakú ponuku motorov. Benzínový pohon využíva agregát 1,2 PureTech s výkonom 110 koní a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Diesel reprezentuje motor 1,5 BlueHDi, ktorý je dostupný s výkonom 75, 100 alebo 130 koní a jeho najsilnejšia verzia je kombinovateľná so 6-stupňovým manuálom alebo 8-stupňovým automatom.

Galéria