Peugeot 2008

Základné údaje

Peugeot 2008 je už viac ako tri roky bestsellerom v kategórii SUV segmentu B. Aktuálne sa posunul na vyššiu úroveň nielen vďaka dizajnu, technológiám, ale hlavne elektrifikácii. Dostupný je s benzínovým, naftovým a elektrickým motorom. Čisto elektrický pohon je dostupný s výkonom 115 kW/ 156 koní a dojazdom 406 km. Už v roku 2024 sa ponuka rozšíri o nový hybridný motor.

Interiér a exteriér

Prednej časti vozidla dominuje výrazná maska s horizontálnou kapotou, ktorá je zakončená širokou pochromovanou mriežkou chladiča. Tvarované Full LED svetlomety s typickým motívom troch pazúrov dotvárajú moderný „mačací“ pohľad. Zadná časť so svetlami je prepojená lesklou lištou vylepšená spojlerom. Kabína vrátane zadných sedadiel je dostatočne osvetlená vďaka panoramatickému strešnému oknu. Nový model 2008 si zachováva rovnaké vonkajšie rozmery: dĺžka 4,30 m, šírka 1,987 m (vrátane zrkadiel), výška 1,55 m. Objem kufra 434 litrov (po kryt batožinového priestoru) zostal tiež nezmenený. Všestrannosť podporujú dvojité dno kufra a sklápajúce sa zadné sedadlá, vďaka čomu sa dá vytvoriť takmer rovná plocha. Vtedy je dostupných až 1 467 litrov úložného priestoru.

V interiéri už tradične nechýba Peugeot i- s najmodernejšími prvkami. Kompaktný volant sa dá dobre uchopiť a ľahko sa s ním manévruje. Veľká dotyková HD obrazovka je v dosahu a zornom poli vodiča. Rovnako k dispozícii je aj inovatívna prístrojová doska s 3D zobrazením informácií. Tieto pomôcky zlepšujú všetky zložky šoférovania, a to účinnosť, jednoduchosť a bezpečnosť.

Prístrojový panel nového modelu 2008 je vo verziách ALLURE a GT umiestnený optimálne, vo výške očí tesne nad vencom volantu. 10-palcový digitálny displej má nový dizajn a vo verzii GT aj 3D zobrazenie. Farbu displeja, hierarchiu a rozloženie informácií možno plne prispôsobiť preferenciám vodiča. Vo verzii ACTIVE má model 2008 stále analógový prístrojový panel.

Peugeot 2008 – technológie a bezpečnosť

Vďaka asistenčným technológiám sa šoférovanie posúva k bezpečnej a poloautomatickej jazde. Peugeot 2008 disponuje službami konektivity, aktívnym udržiavaním v jazdnom pruhu, adaptívnym tempomatom, parkovacím asistentom, systémom automatického brzdenia, rozšírením rozpoznávaním dopravných značiek či snímaním mŕtveho uhla. Chcete sa nechať riadiť? Pomocou navigačných systémov, ktoré obsahujú dopravné služby TomTom® alebo pri použití funkciu Mirror Screen Triple Play to bude jednoduché. Okrem bezkľúčového štartovania ponúka ADML PROXIMITYi automatické odomykanie a zamykanie dverí, potvrdené zvukovým signálom.

Peugeot 2008: motory a výbavy pre 

Nový PEUGEOT 2008 sa vyrába v závode Vigo v Španielsku a súčasťou modelového radu sú tri úrovne výbavy: ACTIVE, ALLURE, GT a štyri motory, vrátane nového čisto elektrického s výkonom 115 kW/156 k s dojazdom až 406 km (kombinovaný cyklus WLTP).

Začiatkom roka 2024 dostane nový model 2008 nový hybridný pohon využívajúci 48V architektúru. Tvorí ho benzínový motor PureTech novej generácie s výkonom 136 koní v kombinácii s novou 6-stupňovou dvojspojkovou elektrifikovanou prevodovkou s elektrickým motorom.

Pri benzínových a naftových motoroch sú v ponuke výkonné motory, ktoré s prehľadom spĺňajú emisné normy Euro 6. Každý zákazník si môže vybrať riešenie, ktoré najviac vyhovuje jeho potrebám: PureTech 100: 3-valcový benzínový motor s objemom 1,2 litra a výkonom 100 koní, vybavený systémom Stop & Start, kombinovaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. PureTech 130: 3-valcový 1,2-litrový benzínový motor s výkonom 130 koní so systémom Stop & Start možno kombinovať s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. BlueHDi 130 EAT8: 1,5-litrový 4-valcový dieselový motor s výkonom 130 koní so systémom Stop & Start, kombinovaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Cenovka modelu sa začína vďaka uvádzaciemu bonusu na sume 21 390 € za vozidlo vo výbave Active s benzínovým motorom 1,2 PureTech s výkonom 100 koní a 6-stupňovým manuálom. Naopak, najdrahšia je verzia GT s elektrickým motorom 115 kW (155 k) za 39 790 €.

Nový PEUGEOT 2008 s inovatívnym interiérom PEUGEOT i-Cockpit® 3D, vyspelými technológiami a ponukou výkonných a účinných spaľovacích aj elektrických motorov:

Ceny a výbava – Peugeot 2008 

Máte záujem o nový Peugeot 2008? Dohodnite si skúšobnú jazdu

 

Peugeot 2008 2020

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 2008