Peugeot 208

PEUGEOT 208

Základné údaje

Nový Peugeot 208 je najmenší hatchback z dielne francúzskej automobilky. Má športové rysy a je ideálnym spoločníkom do mestského prostredia. Na trhu figuruje od roku 2012 a nadväzuje na úspešného predchodcu v podobe 207-ky, ktorého predajnosť dosahovala až 200-tisíc kusov ročne.

Nový Peugeot 208 je dlhší, širší a nižší v porovnaní s predošlou generáciou tohto modelu. Má výraznú karosériu a vďaka čistým líniám evokuje športového ducha. Stojí na platforme CMP (Common Modular Platform), ktorá je najnovším produktom spoločnosti PSA Group pre segmenty B a C. Platforma je modulárna z hľadiska rozmerov a motorov. Preto umožňuje výber medzi spaľovacími alebo elektrickými pohonnými jednotkami.

Interiéru dominuje nová generácia Peugeot i-Cockpit. Vodič má vďaka nej na dosah všetko, čo potrebuje. Viacero funkcií môže ovládať prostredníctvom multifunkčného volantu, údaje o vozidle sleduje na 3D digitálnom prístrojovom paneli a k dispozícii má taktiež desaťpalcovú dotykovú HD obrazovku. Novinkou je možnosť prispôsobiť si atmosféru interiéru vďaka ôsmim farbám RGB osvetlenia.

Ponuka: Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.

Nový Peugeot 208 – technológie a bezpečnosť

Nový Peugeot 208 ponúka bezkľúčové štartovanie, ale aj automatické odomykanie dverí pri približovaní sa k vozidlu a automatické zamykanie pri odchode. Ak pri sebe nemáte kľúč, nemusíte sa dotýkať kľučiek auta na to, aby ste ho zamkli. Vo výbave nechýbajú ani ďalšie asistenčné a bezpečnostné systémy.

Nový Peugeot 208 cena

 

Systém Peugeot Drive Assist obsahuje sledovanie pohybu vozidla v jazdnom pruhu a systém pre udržiavanie pozície v jazdnom pruhu, rozoznávanie dopravných značiek či adaptívny tempomat s reguláciou odstupu od vozidiel. Ak máte problémy s parkovaním, pomôže vám systém Full Park Assist, ktorý zaparkuje auto bez toho, aby ste sa dotýkali volantu.

interiér

Peugeot 208 – výbavy a motory

Nová dvestoosmička sa predáva v piatich stupňoch výbavy. Cenovka sa začína na úrovni Access a pokračuje cez Active, Allure, GT Line až k najdrahšej verzii GT. Posledné dve spomínané vyhotovenia sa od tých ďalších odlišujú výraznými štylistickými prvkami. Majú Full LED svetlomety, 17-palcové hliníkové kolesá s diamantovým brúsením, ozdobné kryty lemov kolies či starostlivo spracované detaily v interiéri.

Motory v druhej generácii 208-ky spĺňajú najprísnejšie emisné normy Euro 6.d. Benzínové pohonné jednotky sú trojvalcové a majú objem 1,2 litra. Zákazníci si môžu vybrať medzi agregátmi PureTech s výkonom 75 koní (iba 5-stupňová manuálna prevodovka), 100 koní (6-stupňový manuál alebo 8-stupňový automat) a 130 koní (iba 8-stupňový automat). V prípade dieslových motorov je v ponuke štvorvalec BlueHDi s objemom 1,5 litra, výkonom 100 koní a šesťstupňovým automatom.

Samostatne sa predáva aj výlučne elektrický Peugeot e-208. Je vybavený špecifickými dizajnovými prvkami a má dojazd až 340 km na jedno nabitie batérie. Motor s výkonom 136 koní a krútiacim momentom 260 Nm je tichý a šetrný k životnému prostrediu.

Peugeot 208

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 208