Peugeot 3008

Spotreba kombinovaná od 4,0 l/100km
Výkon 130 - 180 koní
Zrýchlenie 0-100km/h od 8,9s
Počet airbagov 6

Stredne veľké SUV Peugeot 3008 sa dostalo prvýkrát do predaja v roku 2009 a ihneď si získalo stabilné postavenie na európskom trhu. V roku 2017 vznikla druhá generácia modelu tohto modelu, ktorá získala viacero prestížnych ocenení a zdvihla predajnosť tohto vozidla o takmer 100-tisíc kusov ročne.

Peugeot 3008 patrí do populárnej rodiny SUV modelov, kam patrí aj menší Peugeot 2008 a robustnejší Peugeot 5008.

Interiér a exteriér

SUV 3308

Tritisícosmička prináša harmonické spojenie jednotlivých proporcií s výrazne vertikálnym členením prednej masky. Jeho robustný vzhľad zdôrazňuje tvarovaná predná kapota s chrómovými lištami. Aerodynamicky čisté krivky umocňuje špeciálne lakovaná strecha Black Diamond. Na zadnom čiernom paneli vyniká svetelný podpis.

 

Interiér Peugeot

Interiéru dominuje kompaktný volant s novým ovládaním, na prístrojovej doske sa nachádza veľká dotyková obrazovka podobná tabletom. Zaujímavosťou je možnosť ovládania rádia, klimatizácie, navigácie, nastavenia vozidla, telefónu a mobilných aplikácií prostredníctvom šiestich klavírových prepínačov. O pohodlie počas cestovania sa starajú viacbodové masážne sedadlá alebo prirodzené osvetlenie z panoramatickej strechy.

Peugeot 3008 - technológie a bezpečnosť

Peugeot technológie

Tento model ponúka viacero moderných asistenčných technológií. Zdokonalený Park Assist systém využíva kamery, ktoré snímajú okolie vozidla a poskytujú vodičovi pohľad na parkujúce auto z vtáčej perspektívny. Funkcia Active Safety Break sníma objekty pred autom a zabraňuje kolízií. Adaptívny tempomat dokáže vďaka radaru udržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami v prípade ich zrýchľovania alebo spomalenia a funguje v rozmedzí od 30 do 160 km/h. O dokonalú priľnavosť vozidla v akomkoľvek teréne sa stará systém Grip control.

Francúzska automobilka poteší svojich klientov aj príjemnými detailmi. Jedným z nich je otvorenie kufra mávnutím nohy pod nárazníkom. V úložnom priestore s objemom 520 litrov sa nachádza inteligentná priehradka s nabíjacou stanicou, kde sa dá odložiť malý e-Bike alebo elektrická kolobežka.

Výbavy a motorizácie

Model sa vyrába v piatich stupňoch výbavy (Access, Active, Allure, GT Line a GT), pričom jeho cenovka sa začína na úrovni 19 990 € a končí na hodnote 34 390 €. Zákazníci majú vďaka tomu na výber aj dostatočný počet motorizácii. Benzínové agregáty zastupujú 1,2 PureTech s výkonom 130 koní a 1,6 PureTech s výkonom 180 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Produkcia dieslových motorov zastrešuje tri rôzne varianty. Prvou je pohonná jednotka 1,5 BlueHDi s výkonom 130 koní, druhou 1,6 BlueHDi s výkonom 120 koní a treťou 2,0 BlueHDI s výkonmi 150 a 180 koní. Naftové agregáty sú kombinovateľne so 6-stupňovým manuálom alebo spomenutým 8-stupňovým automatom.

Dobrou správou je, že k benzínovým a dieslovým agregátom pribudodl aj hybrid.

Tu podrobnejšie o technológiách, ktoré Peugeot 3008 využíva.

Galéria