Peugeot 408

Základné údaje

Nový inšpiratívny štýl karosérie „fastback“. Elegantný. Peugeot-i-Cockpit® najnovšej generácie. Máte možnosť vybrať si medzi benzínovým alebo plug-in hybridným motoromi. Výrazný tvar nového PEUGEOT 408 sa vyznačuje dynamickou, inšpiratívnou karosériou typu Fastback. Vďaka svojej modernej elegancii na cestách vyniká. Má zvýšenú svetlú výšku, ale na druhej strane aj zníženú výšku, takže jeho športový dizajn a plynulé línie zdrôrazňujú jeho aerodynamické vlastnosti.

ZADNÁ ČASŤ S JEDINEČNÝM DIZAJNOM

 • Prekvapivý je obrátený výrez zadného nárazníka
 • Inovatívne full LED – V závislosti od zvolenej verzie alebo 3D full LED
 • V závislosti od zvolenej verzie svetlá sa rozsvietia pazúr po pazúre.
 • „Mačacie uši“ v zadnej časti strechy usmerňujú prúdenie vonkajšieho vzduchu a prinášajú tak optimalizovanú.

 

PREDNÁ ČASŤ

V prednej časti dlhej kapoty, lemovanej vyvýšenými blatníkmi, je maska chladiča s prvkami vo farbe karosérie – V závislosti od zvolenej verzie vybavená novým znakom PEUGEOT.
Čierne ozdobné prvky obklopujúce „osvetlené pazúre“ podčiarkujú robustnosť prednej časti vozidla.

SVETELNÝ PODPIS

Ultra kompaktné full LED predné svetlá s veľmi aktuálnym dizajnom zaisťujú lepšiu viditeľnosť pre vodiča, ale aj  jednoduchšiu a bezpečnejšiu nočnú jazdu vďaka technológii PEUGEOT Matrix LED

NOVÉ DISKY KOLIES

Nový PEUGEOT 408 je vybavený 17″ až 20″ zliatinovými diskami.

Jedinečné, 20″ disky kolies s geometrickým dizajnom vyzerajú mimoriadne atraktívne a pri nízkych rýchlostiach vytvárajú pozoruhodný vizuálny efekt.

ZVÝŠENÁ OCHRANA

Bočné ochranné prvky karosérie a podbehov zasahujú do mohutného čierneho zadného nárazníka, čím umocňujú pocit bezpečia.

 

MIESTO VODIČA V PEUGEOT 408

Peugeot i-Cockpit® najnovšej generácie s kompaktným volantom s ovládacími prvkami integrovanými do volantu, 3D prístrojový panel  s 10″ digitálnym displejom a 10″ HD centrálnym dotykovým displejom ponúka vysoko kvalitnú ergonómiu a najnovšie technológie.
Poloha pri šoférovaní, ktorá pripomína hatchback, v kombinácii s vyšším posedom v novom PEUGEOT 408 vám umožní vidieť cestu z nového pohľadu.

 JAZDNÍ ASISTENTI

 • Kompletná ponuka asistenčných jazdných systémov vodiča zvyšuje vaše pohodlie a pokoj za volantom:
 • Poloautonómna jazda s novým balíkom Drive Assist 2.0 – Systém zahŕňa poloautomatické zmeny jazdného pruhu a odporúčanie rýchlosti
 • Nočné videnie *K dispozícii pre vybrané verzie
 • Parkovací asistent s 360° výhľadom
 • Systém sledovania mŕtveho uhla *Dosah až 75m. Dostupné pre vybrané verzie
 • Automatické núdzové brzdenie
  *Niektoré prvky výbavy sú dostupné len pre vybrané verzie (od výroby 04/2023).

PEUGEOT i-CONNECT ADVANCED 

Systém infotainmentu PEUGEOT i-Connect Advanced uvoľňuje vaše interakcie:

 • Prepojený zážitok ponúkajúci to najlepšie vo svete smartfónov a aktualizácie Over-the-Air – Keď je k dispozícii aktualizácia, zobrazí sa hlásenie, ktoré spustí inštaláciu.
 • TomTom® – Vrátane rozpoznávania hlasu v prirodzenom jazyku a automatickej aktualizácie máp TomTom®. Dostupné v závislosti od verzie alebo krajiny – Online navigácia s dopravnými informáciami v reálnom čase a nebezpečnými oblasťami dodávané od spoločnosti TomTom Services – Služby TomTom® vám umožňujú zobraziť všetky základné informácie o jazde v reálnom čase: dopravu v reálnom čase, čerpacie stanice, ceny paliva parkovanie, počasie, miestne pamiatky alebo nebezpečné oblasti.Údaje poskytuje spoločnosť TomTom Services (podľa právnych predpisov krajiny).
 • Bezdrôtové zrkadlenie obrazovky Mirror Screen. Funkcia Mirror Screen funguje prostredníctvom systému Android Auto (pre smartfóny s operačným systémom Android) alebo Apple CarPlayTM (pre smartfóny s operačným systémom iOS). Pre plnohodnotné využitie funkcie odporúčame použitie smartfónu s pripojením na internet.

Ponuka vozidiel Peugeot 408