Peugeot 5008

Základné údaje

Francúzska automobilka postupne zmodernizovala všetky vozidlá v rámci segmentu SUV. Najskôr ponúkla úplne novú generáciu modelu Peugeot 2008 a nedávno sa dočkali faceliftov aj Peugeot 3008 a Peugeot 5008. Celá trojica je lákavá nielen na prvý pohľad, ale ponúka aj kvalitu za dostupnú cenu.

Maximálne komfortný Peugeot 5008

SUV Peugeot 5008 si udržalo rodinný charakter, ku ktorému pridáva výborné jazdné vlastnosti a maximálny komfort. Výraznej prednej časti auta dominujú inovovaný nárazník s integrovaným svetelným podpisom, lakovaná spodná lišta, lesklé čierne mriežky a bezrámová maska. Posledným dôležitým detailom dotvárajúcim príťažlivý celok sú 19-palcové hliníkové kolesá s označením San Francisco.

Vnútorný priestor vozidla poskytuje veľkú variabilitu, keďže si môžete vyberať medzi 5-miestnym alebo 7-miestnym prevedením. Od toho sa odvíja aj veľkosť batožinového priestoru, ktorá dosahuje maximálne 1940 litrov pri sklopení druhého aj tretieho radu sedadiel. Ďalších 38 litrov ponúkajú odkladacie priestory pre cestujúcich. Po sklopení sedadla spolujazdca je možné v aute prenášať predmety s dĺžkou až 3,2 metra.

Technologická špička

Balíček Drive Assist Plus vás posunie opäť o niečo bližšie k poloautonómnemu riadeniu vďaka systému udržiavaniu v jazdnom pruhu alebo adaptívnemu tempomatu s funkciou Stop&Go, ktorý automaticky prispôsobuje rýchlosť tak, aby zodpovedala rýchlosti auta pred vami. Nechýbajú ani ďalší moderní pomocníci či bohaté možnosti konektivity. Netreba zabudnúť ani na modernizovaný Peugeot i-Cockpit s 12,3-palcovou digitálnou prístrojovkou a 10-palcovým dotykovým HD displejom.

Peugeot 5008: Výbavy a motory

Cenovka najnovšej edície modelu Peugeot 5008 sa začína na akciovej sume 25 790 € vo výbave Active s benzínovým motorom 1,2 PureTech (130 koní) a 6-stupňovým manuálom. Vrcholom ponuky je verzia GT s dieslovým motorom 2,0 BlueHDi (180 koní) a 8-stupňovým automatom za cenu 39 690 €.

Skúšobná jazda Zobraziť ponuku vozidiel 

 

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 5008