Peugeot 508 SW

Základné údaje

Nový Peugeot 508 SW je zrodený pre cestovanie. Stelesňuje dokonalé rodinné vozidlo, ktoré v sebe spája komfort s praktickosťou. Založený je na klasickej karosérii typu shooting brake. Zmodernizovaný dizajn a nové logo v sebe skrývajú silnú osobnosť, ktorá zaujme na prvý pohľad.

Radikálny vzhľad

Elegantný a dynamický, taký je Peugeot 508 SW. Bezrámové okná a nové 18″ disky dokonale ladia s čistými líniami vozidla. Vyváženosť proporcií, povrchových úprav a starostlivé prepracovanie odhaľujú každý detail.

Predná časť je inovatívna, s ešte väčšou dynamikou, a vo svojom „srdci“ nesie nový znak automobilky. Nový model 508 SW prináša modernosť tým, že motív mriežky chladiča plne integruje do priestoru nárazníka.

Model je vybavený novým charakteristickým systémom osvetlenia s tromi pazúrmi vpredu. Sú integrované do extrémne tenkých LED Matrix svetlometov s ich jedinečným dizajnom prispôsobeným všetkým verziám. V zadnej časti sa nachádzajú nové LED svetlá s charakteristickým 3-pazúrovým dizajnom s dynamickými smerovkami.

Asistenčný systém riadenia

Na palube nového Peugeot 508 SW ohúri každého vodiča/vodičku systém PEUGEOT i Cockpit®, ktorý sa môže pochváliť väčším počtom technológií. Vďaka novému informačno-zábavnému systému PEUGEOT i Connect® Advanced vybavenému 10-palcovou centrálnou obrazovkou s vysokým rozlíšením, má každý k dispozícii online navigáciu, možnosť zadávania hlasových pokynov v prirodzenom jazyku, bezdrôtové pripojenie a aktualizáciu.

V ponuke je celý rad jazdných asistenčných služieb ako polo-autonómna jazda s balíkom Drive Assist Plus, parkovací systém Vision 360°, monitorovanie mŕtveho uhla, ale aj takzvané nočné videnie pre optimálnu viditeľnosť v šere a v noci.

S presným riadením, príkladným komfortom, dokonalou ovládateľnosťou a tromi adaptívnymi režimami odpruženia – normal, comfort a sport – prináša prémiové kombi viac potešenia z jazdy.

Rozmery modelu Peugeot 508 SW

Dĺžka: 4 778 mm
Šírka: 1 859 mm
Výška: 1 420 mm

Interiér ponúka všetok komfort a priestrannosť prémiového fastbacku. Predné sedadlá majú výšku 881 mm a šírku v oblasti lakťa 1 455 mm. Zadné sedadlá sú vo výške 250 mm a majú šírku v oblasti lakťa 1 413 mm.

Kapacita batožinového priestoru ponúka veľký objem, až 530 litrov a príkladnú praktickosť vďaka širokému vstupnému otvoru. Po sklopení zadných sedadiel sa objem zväčší až na 780 litrov.

Prirodzene účinný s najnovším pohonom

Nový Peugeot 508 SW je vybavený najnovším pohonom PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8. Jazdu je možné si vychutnať aj v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami CO2, nižšími nákladmi na údržbu, prístupom do nízko-emisných zón a neuveriteľnou účinnosťou.

PLUG-IN HYBRID
Dojazd v 100 % elektrickom režime: až 64 km
Čas nabíjania: 1 hodina a 40 minút
Kombinovaná spotreba: 1,1 l/100 km
Kombinované emisie CO2: 25 g/km
Výkon: 165 kW

DIESEL
Spotreba paliva (kombinovaná): 5,5 – 5,2 l/100 km
Emisie CO2: 145-135 g/km
Výkon: BlueHDi 130 EAT8 s výkonom 96 kW/ 131 k

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 508 SW