Peugeot Expert

Základné údaje

Skriňové dodávky nepatria medzi vozidlá, ktoré by na prvý pohľad ohurovali vzhľadom. Napriek tomu pôsobí karoséria veľmi esteticky. Oproti predchádzajúcej generácii sa zmenila predná maska, kabína aj nákladný priestor. Vďaka oblým líniám navyše Peugeot Expert Furgon zlepšil aerodynamiku a funkčnosť.

Interiér a exteriér

Vnútro auta je zamerané predovšetkým na pohodlie vodiča. Ten nastupuje do kabíny cez schodík na vyvýšenú pozíciu. Vyšší posed mu zaručuje dobrý výhľad z vozidla a prehľad o tom, čo sa deje naokolo. Za príplatok je možné získať nový head-up displej alebo napr. praktickú otočnú poličku, ktorá premení vozidlo na mobilnú kanceláriu. Súčasťou výbavy je držiak na smartfón so zabudovaným nabíjaním.

Peugeot Expert Furgon je v prvom rade úžitkové vozidlo. Jeho najväčšou prednosťou je veľký priestor pre náklad rozličného typu. Vkladanie predmetov do auta uľahčia krídlové dvere (je možné ich otvoriť v uhle 250 stupňov) alebo bočné posuvné dvere, ktoré sú bezdotykové. Úžitkový objem sa líši v závislosti od verzie. Základná, Compact, ponúka 4,6 až 5,1 m3, Standard poskytuje 5,3 až 5,8 m3 a najdlhšia Long 6,1 až 6,6 m3.

Peugeot Expert – technológia a bezpečnosť

Veľmi podstatnou pomôckou je zadná cúvacia kamera, ktorá sa zapína ihneď po zaradení spiatočky. Cúvanie ešte viac uľahčujú smerové čiary. V rámci príplatkovej výbavy je k dispozícii automatické prepínanie svetiel alebo Active Safety Break (kamera s radarom zachytí pohybujúci sa alebo pevný objekt a chráni vozidlo pred nárazom). Kabína je vybavená aj štyrmi airbagmi (dva predné chránia hlavu a hrudník, dva bočné slúžia na ochranu pri bočnom náraze).

Výbavy a motorizácie

Peugeot Expert Furgon sa predáva v troch rôznych dĺžkach: Compact (4 609 mm), Standard (4 959 mm) a Long (5 309 mm). Na výber sú dva stupne výbavy – Pro a Premium, pričom cena vozidla sa pohybuje od 14 990 € do 19 650 €. Bez ohľadu na výbavu a dĺžku automobilu sú dostupné tri dieslové motorizácie. 1,6 BlueHDi poskytuje výkon 95 koní, 2,0 BlueHDi ponúka 120 koní alebo 150 koní so systémom štart & stop.

Elektrický Peugeot e-Expert

Do ponuky automobilky nedávno pribudol aj elektrický Peugeot e-Expert. Ten je takisto v predaji v troch dĺžkach, ponúka dva typy batérie (50 kWh a 75 kWh) a maximálny výkon 100 kW/136 koní. Jeho cenovka sa začína na úrovni 25 990 € bez DPH v najkratšej verzii so slabšou batériou a vrcholí na úrovni 33 220 € bez DPH v najdlhšom vyhotovení so silnejšou batériou.

Maximálny dojazd pri využití 75 kWh batérie predstavuje 300 kilometrov, v prípade 50 kWh je to o 100 kilometrov menej. Na batériu sa vzťahuje garancia na 8 rokov alebo 160-tisíc kilometrov na zachovanie 70 % jej kapacity.

Ponuka fiancovania Dohodnúť skúšobnú jazdu Odkúpime vaše vozidlo

Ponuka vozidiel Peugeot Expert