Peugeot E-TRAVELLER

Základné údaje

Peugeot Traveller Compact patrí najmladšie modely francúzskej automobilky, pretože sa dostal na trh iba v roku 2016. Nadväzuje na svojho predchodu v podobe Peugeotu Expert Teepee a je totožný s Citroenom SpaceTourer a Toyotou ProAce Verso, keďže všetky spomenuté vozidlá sú produkované vo fabrike vo francúzskom Valenciennes. Dodávka určená na prepravu osôb sa môže pochváliť ziskom piatich hviezdičiek v testoch Euro NCAP.

Interiér a exteriér

Peugeot Traveller Galerie 1 2.88689.18

Špecifickým bodom interiéru je miesto pre vodiča, ktoré je vyvýšené oproti ostatným sedadlám. Navyše, šofér nastupuje dovnútra auta cez schodík a bočnú hranu okna má posunutú čo najnižšie, aby mal dokonalý prehľad. Ostatné pozície v aute sa dajú podľa potreby meniť. Traveller ponúka až osem plnohodnotných sedadiel, no priestor je možné prispôsobiť aj pre piatich ľudí. Po sklopení sedadla spolujazdca sa dajú v interiéri prevážať predmety dlhé až 3,5 metra.

Peugeot Traveller – technológia a bezpečnosť

Peugeot Traveller Compact využíva novú generáciu hlasovo ovládanej 3D navigácie, s ktorou sa dá manipulovať aj prostredníctvom 7-palcového dotykového displeja. Palubný systém zároveň ponúka funkciu Mirror Screen, vďaka ktorej je možné ho ovládať cez smartfón. Vo výbave, samozrejme, nechýbajú ani viaceré asistenčné technológie na čele s parkovacou kamerou, automatickým prepínaním svetiel alebo systém na sledovanie pohybu v jazdnom pruhu.

Peugeot Traveller Layout4 6.88676.19

Posádku chráni dovedna šesť airbagov, ktoré sú rozmiestnené v rámci celého interiéru. Dva predné airbagy sú určené na ochranu vodiča a jeho spolujazdca, rovnako tak aj dva bočné. Zvyšok osadenstva chránia dva záclonové airbagy, ktoré sa rozprestrú pozdĺž druhého a tretieho radu sedadiel. Vysokú úroveň bezpečnosti potvrdzujú výsledky testov EuroNCAP, v ktorých dostal tento model najvyššie hodnotenie v podobe piatich hviezdičiek.

Výbavy a motory

Peugeot Traveller Compact je dostupný v dvoch typoch výbavy – Active a Allure. Zároveň ponúka až tri rôzne dĺžky (Compact, Standard, Long) a tri druhy motorizácií, takže zákazníci si môžu nakombinovať viacero variantov. Preto sa cena tohto vozidla pohybuje od 29 184 € až do 42 394 € s DPH v závislosti od stupňa výbavy, pohonnej jednotky a dĺžky auta.

Francúzska značka ponúka výlučne dieslové motory. Agregát 1,5 BlueHDi má výkon 120 koní (88 kW) a manuálnu šesťstupňovú prevodovku. Motor 2,0 BlueHDi sa predáva v dvoch verziách. Jedna má 150 koní (110 kW) a využíva takisto šesťstupňový manuál, druhá disponuje výkonom až 177 koní (130 kW) a je skombinovaná s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Všetky motory sú vybavené systémom štart & stop.

Elektrický Peugeot e-Traveller

Automobilka rozšírila ponuku vozidiel aj o elektrifikovaný Peugeot e-Traveller, ktorý dizajnovo kopíruje svojho predchodcu so spaľovacími motormi. Jeho cenovka sa začína na úrovni 39 130 € a stúpa až na hodnotu 52 689 € s DPH.

Peugeot e-Traveller ponúka maximálny výkon 100 kW a krútiaci moment 260 Nm. Výkon však závisí od zvoleného jazdného režimu. Eco poskytuje 60 kW (s krútiacim momentom 180 Nm), Normal 80 kW (210 Nm) a Power 100 kW (260 Nm). Dojazd sa líši v závislosti od typu batérie. S 50 kWh batériou prejdete podľa metodiky WLTP 230 kilometrov, so 75 kWh batériou je to o 100 kilometrov viac. Na batériu sa vzťahuje garancia na 8 rokov alebo 160-tisíc kilometrov na zachovanie 70 % jej kapacity.

 

Ponuka fiancovania Dohodnúť skúšobnú jazdu Odkúpime vaše vozidlo

Ponuka vozidiel Peugeot E-TRAVELLER