Nový Peugeot 2008: Druhá generácia moderného crossoveru

Francúzska automobilka Peugeot pokračuje v modernizácii svojho modelového radu v rámci segmentu SUV. Zatiaľ čo 3008-ka a 5008-ka sa dočkali druhých generácií ešte v roku 2017, najmenší Peugeot 2008 musel vydržať až doteraz. Výrobca však sľubuje, že na trh príde moderný crossover.

Druhá generácia malého SUV stojí na novej platforme CMP. Tá pomohla zväčšiť úložný priestor na 434 litrov a rovnaký údaj bude platiť aj v prípade elektrickej verzie. Navyše, Peugeot 2008 má dvojité dno a pri sklopení zadných sedadiel ponúka takmer rovnú plochu vhodnú na prenos predmetov akéhokoľvek tvaru. V interiéri sa nachádza aj viacero malých úložných priestorov na uskladnenie drobných predmetov.

Akciová ponuka na SUV Peugeot: Modely 2008, 3008 a 5008 s bonusom až 3 500 eur 

Interiér Peugeotu 2008

Bohatá ponuka asistentov

Vo vnútri vozidla dominuje dotyková obrazovka, ktorej veľkosť môže byť v závislosti od verzie výbavy až 10 palcov. Ovláda sa prostredníctvom dotykových skratiek vedľa páčkových prepínačov. Nechýba ani inovatívna prístrojová doska s 3D zobrazením, ktorá je v zornom poli vodiča a všetky jej pokyny sú dynamické a animované. Pohodlie vytvárajú zmäkčené plasty a čalúnenie materiálmi Alcantara a Nappa.

Peugeot 2008 drží krok s konkurenciou v oblasti asistenčných technológií a konektivity a dokonca ponúka v rámci svojej triedy nadštandard. Nový crossover dokáže sám zaparkovať aj vyparkovať, má aktívne udržiavanie v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, systém automatického brzdenia, stráženie únavy u vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel, monitorovanie mŕtveho uhla a mnoho ďalších.

K dispozícii sú taktiež 4 USB zásuvky či možnosť zrkadlenia mobilného telefónu na stredovú obrazovku prostredníctvom aplikácií MirrorLink, Apple CarPlay a Android Auto. Navigácia TomTom Traffic v reálnom čase poskytuje informácie o dopravnej situácii. Na jej ovládanie je pritom možné použiť aj hlasové pokyny. O kvalitný zvuk v aute sa postará audiosystém značky Focal.

Skladové vozidlá ihneď k odberu: Pozrite si ponuku dostupných modelov

Peugeot 2008

Premiérové elektrické SUV

Nová generácia Peugeot 2008 bude prvým SUV značky s plne elektrickým pohonom, o ktorý sa postará motor s výkonom 100 kW. Batéria s kapacitou 50 kWh zaručuje dojazd do vzdialenosti 310 km a garantuje, že počas 8 rokov alebo 160 000 km si zachová minimálne 70 % svojej kapacity. Batéria je uložená priamo v podlahe, aby bol vnútorný priestor auta veľkorysý.

Tradičné spaľovacie motory spĺňajú emisné normy Euro 6, majú systém Stop & Start a filter pevných častí. Benzínové jednotky zastupujú trojvalce 1,2 PureTech s výkonom 100 a 130 koní. Pre verziu GT je pripravený motor PureTech s výkonom 155 koní. V prípade naftových agregátov sú na výber jednotky 1,5 BlueHDi s výkonom 100 alebo 130 koní. Nové SUV sa začne predávať koncom roka 2019. Pre európsky trh sa bude produkovať v španielskom Vigu.