Nový Peugeot 2008 bude väčší, premiéru zažije na jeseň

Titulka 2008

Peugeot 2008 sa dočká druhej generácie. Populárne malé SUV z dielne francúzskej automobilky vstupovalo na trh ako nepriamy nástupca kombi 207 SW a tvarovo sa podobalo práve na tieto praktické vozidlá. Tentoraz ustúpilo od tohto trendu a vsadilo na línie typické pre crossovery.

Prvé vizualizácie nového modelu Peugeot 2008 hovoria o tom, že nadchádzajúca generácia si vzhľadom na veľkosť zobrala inšpiráciu z verzie 3008. Dizajnovo sa však ponáša na elegantnú 508-ku. Vo vnútri auta tradične nebude chýbať i-Cockpit s vyvýšeným prístrojovým štítom a malým športovým volantom.

Nová platforma, možný elektrický pohon

Základom vozidla bude platforma CMP, ktorá bola vyvinutá skupinou PSA pre malé a kompaktné automobily. Už v nasledujúcich mesiacoch sa na nej predstaví nová generácia hatchbacku Peugeot 208 a následne sa k nej pridajú aj ďalšie modely. Oproti predchádzajúcej platforme PF1 zníži hmotnosť vozidla približne o 40 kilogramov.

Uvádzací bonus až do 3 210 €

POZRIEŤ VÝBAVU, CENU A VÝŠKU ZĽAVY

Podrobnejšie informácie o technologických riešeniach a výbave nájdete tu: nový Peugeot 2008. V roku 2020 by mohla do ponuky pribudnúť aj elektrická verzia s výkonom 100 kW a dojazdom okolo 300 kilometrov. Peugeot naopak neplánuje využitie pohonu všetkých štyroch kolies, keďže v danom segmente vozidiel o tento variant nie je záujem.

Prvý raz vo Frankfurte

Verejnosť mala možnosť uvidieť nový Peugeot 2008 prvýkrát až v druhej polovici roka 2019 na autosalóne v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Momentálne je už na Slovenskom trhu v predaju. Môžete si ho prísť vyskúšať: pobočky Peugeot.

Interiér 2008

Francúzska automobilka momentálne ponúka na výber tri rôzne kategórie SUV. Peugeot 2008 je najmenším z týchto modelov, ale to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Práve jeho zvýšenie a natiahnutie o 14 centimetrov na približne 4,3 metra by malo vytvoriť priestor pre mini SUV 1008, o ktorého príchode sa čoraz viac šepká.

Kliknite na obrázok a dozviete sa novinke Peugeot 2008 viac:

Novy Peugeot 2008 Bratislava