Nový Peugeot 308 SW: Ultramoderné kombi

Nový Peugeot 308 sw

Nová generácia, nové logo, inovatívny dizajn. Peugeot 308 SW ponúka expresívny štýl, športový profil a bohatý úložný priestor. Navyše je nabitý najmodernejšími technológiami a bude sa predávať vo verziách s benzínovým, dieslovým a hybridným pohonom. Na trh však príde až v úvode budúceho roka.

Peugeot 308 SW bude stáť na multifunkčnej platforme EMP2, ktorá poskytuje väčší komfort pri jazde, lepšiu efektivitu a najmä vyššiu bezpečnosť. Nové kombi bude oproti predchádzajúcej generácii o 6 cm dlhšie (celkovo 4,64 m), vďaka čomu dostanú pasažieri v druhom rade až o 129 mm navyše. Auto sa máličko zníži na 1,44 m.

novy PEUGEOT 308 SW

Do kufra sa zmestí 608 litrov batožiny, pri sklopení zadných sedadiel a sedadla spolujazdca sa veľkosť úložného priestoru zväčší na 1634 litrov. Zároveň vznikne miesto na prevoz predmetov dlhých až 1,85 m.

VYLEPŠENÍ ASISTENTI

Vďaka prepracovanej karosérii bude mať Peugeot 308 SW nízky aerodynamický odpor. Z hľadiska dizajnu preberie väčšinu prvkov z hatchbacku 308, vývojári sa však pohrali so zadnou časťou vozidla. Francúzska novinka využije vo vyšších stupňoch výbavy predné LED matrix svetlomety schopné tieňovať okolitú premávku. Vzadu budú pripravené Full LED svetlá s klasickou grafikou levích pazúrov.

Peugeot 308 sw 2021

Interiéru budú dominovať kvalitné materiály a najnovší Peugeot i-Cockpit s 10-palcovým dotykovým displejom v stredovom paneli, športový volant či moderná digitálna prístrojovka. Nechýbajú najnovšie prvky konektivity ani USB-C konektory alebo bezdrôtová nabíjačka.

Nový Peugeot 308 SW bude vybavený poslednou generáciou asistenčných technológií. Systém monitorovania mŕtveho uhla zvýši svoj záber na 75 metrov, parkovanie vám uľahčia štyri kamery, zadné senzory vás upozornia na nebezpečenstvo nárazu zozadu. Systém udržiavania v jazdnom pruhu sa rozšíri na poloautomatickú úroveň, a to spomíname iba tie najzaujímavejšie vylepšenia.

PEUGEOT 308 SW PONÚKA BOHATÉ MOŽNOSTI

Moderné kombi príde na trh s mimoriadne širokou ponukou motorizácii. Spaľovacie motory splnia emisné normy Euro 6 s produkciou 115 g emisií COna km. Trojvalcové benzínové pohonné jednotky PureTech s objemom 1,2 l poskytnú výkon 110 alebo 130 koní. Dieslový štvorvalec 1,5 BlueHDi bude disponovať výkonom 130 koní. Pri benzínových aj naftových motoroch si budú môcť klienti vyberať medzi 6-stupňovým manuálom a 8-stupňovým automatom.

novy Peugeot 308 sw cena

Ďalšou možnosťou sú dva hybridy. Slabší s výkonom 180 koní bude čerpať energiu z benzínového motora PureTech (150 koní) a elektromotora (110 koní). Silnejší bude mať výkon 225 koní, pričom využije takisto benzínový motor PureTech (180 koní) a elektromotor (110 koní). V oboch prípadoch sa elektrický dojazd pohybuje okolo 60 km.