Peugeot e-Partner: Posledný dielik elektrifikácie dodávok

Peugeot E Partner 2021

Navonok nezmenený, vnútri moderný

Peugeot e-Partner sa v porovnaní s verziou so spaľovacími motormi dizajnovo takmer nezmenil. Zachováva si rovnako masívny a robustný vzhľad, ktorý je doplnený o špecifické znaky poukazujúce na jeho elektromobilitu. Takým je napr. monogram e-Partner v zadnej časti vozidla.

Epartnerinterier

Nový Peugeot e-Partner má prepracovanú stredovú konzolu tak, aby vyhovovala novému ovládaniu prevodovky e-Toggle, ktoré zabezpečuje prepínanie medzi parkovaním, cúvaním, neutrálom a brzdou. Ďalej je pripravené tlačidlo na zmenu jazdných režimov. Na výber sú tri (Eco, Normal a Power). Po stlačení tlačidlá „B“ môžete aktivovať aj režim Brake, ktorý zabezpečuje rekuperáciu energie z brzdenia a predĺži vám dojazd.

Multifunkčný Peugeot e-Partner

Epartnerpriestor

Dojazd do 275 kilometrov

Najnovšiu dodávku z dielne Peugeotu poháňa elektromotor s výkonom 136 koní, ktorý ponúka bleskové zrýchlenie vďaka krútiacemu momentu 260 Nm. Vysokonapäťová batéria s kapacitou 50 kWh zabezpečuje dojazd až 275 km. Záručná doba batérie je 8 rokov alebo 160-tisíc kilometrov na zostatkovú kapacitu 70 % z pôvodnej úrovne.

E Partner 1

Dojazd sa však odvíja od viacerých faktorov. Pri konštantnej rýchlosti 130 km/h na diaľnici počítajte s poklesom o polovicu. V zimných mesiacoch sa môže dojazd znížiť až o 35 % v porovnaní s teplými jarnými dňami. Dôležitý je aj štýl jazdy. Postupné zrýchľovanie a rekuperácia pri brzdení vám ušetria až 15 % z kapacity batérie. Netreba zabúdať ani zaťaženie dodávky. Čím menej nákladu poveziete, tým viac kilometrov prejdete.