Peugeot 208: Najpredávanejší v Európe a prvá voľba žien

Peugeot 208 Titulka

Dvojnásobný úspech

V januári sa predalo 17 310 kusov modelu Peugeot 208, vo februári to bolo až 18 375 kusov. Výsledky automobilky sú o to cennejšie, že na prvom mieste figurovala v tabuľkách európskeho predaja naposledy v marci 2008.

Nový Peugeot 208 2019

Dva modely v päťke najpredávanejších európskych automobilov Peugeot pripisuje dlhodobej koncepčnej práci. Francúzska značka navyše nedávno prešla rebrandingom a prezentuje sa novým logom. Peugeot si veľa sľubuje aj od príchodu ďalšej generácie hatchbacku 308, ktorá by sa mohla takisto prebojovať medzi najpredávanejšie autá v Európe.

Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.
Pozrieť vozidlá so servisom grátis

Peugeot 208 – ženská jednotka

Modely Peugeot 208 a 2008 bodujú aj u nežnejšieho pohlavia. V ankete Ženské auto roka 2021 získali tituly vo svojich segmentoch. Porota zložená z 50 členiek z 38 rôznych svetových krajín a 5 kontinentov vyberala najlepšie vozidlá v deviatich kategóriách.

Peugeot 208 uspel v segmente mestských automobilov, v ktorom odsunul na nižšie priečky ázijských konkurentov – Toyotu Yaris a Hondu Jazz. Peugeot 2008 dominoval medzi crossovermi, keď bol úspešnejší ako Renault Captur a Kia Sonet. Celkovým víťazom ankety sa stal Land Rover Defender.