Peugeot 3008: všetranné SUV, ktoré čoskoro využije hybrid

Francúzska automobilka charakterizuje Peugeot 3008 ako všetranné SUV, pretože predstavuje prechod medzi mestským modelom 2008 a sedemmiestnou 5008-kou. Jeho univerzálnosť podčiarkuje to, že ponúka dostatok úžitkového priestoru a zároveň príjemný pocit za volantom.

Množstvo úspechov

Peugeot 3008 získal od svojho príchodu na trh až 61 ocenení po celom svete, z ktorých vyberáme tie najprestížnejšie. Nedávno bol označený ako najlepšie stredné SUV v rámci Carbuyer Best Car Awards 2019. Predtým triumfoval v anekte Auto roka vo Veľkej Británii v roku 2018, keď získal najviac hlasov v kategórii rodinné auto.

Získajte Peugeot 3008 v akcii s cenovým bonusom až 2 600 €, predĺženou 4-ročnou zárukou a 0 % leasingom. Akcia platí aj pre Peugeot 2008 a 5008: viac tu >>>


Vyžiadať cenovú ponuku


Financovanie

SUV francúzskej značky momentálne oslavuje jubilejný desiaty rok a postupne sa počet predaných kusov tohto vozidla približuje k úctyhodnej méte 500-tisíc. Najmä príchod druhej generácie 3008-ky opäť zvýšil záujem o tento model.

Dostatok priestoru a inteligentné funkcie

Peugeot 3008 sa pýši robustnou prednou maskou a aerodynamickými krivkami so špeciálne lakovanou strechou Black Diamond. Interiéru dominujú kvalitné materiály a moderné technológie. Potešujúci je aj úložný priestor s objemom 520 litrov.

Peugeot 3008 Fhd

Vodič má k dispozícii kompaktný volant s novým ovládaním a praktických šesť klavírových prepínačov na rôzne funkcie. Vo výbave stredného SUV sa nachádzajú viaceré asistenčné technológie ako zdokonalený parkovací systém, adaptívny tempomat, systém Grip control či funkcia Active Safety Brake.

Peugeot 3008 – nové hybridné motory

Peugeot aktuálne ponúka k modelu 3008 päť rôznych motorizácií, z ktorých dve sú benzínové a tri dieslové. Francúzska značka však na jesennom parížskom autosalóne predstavila nové plug-in hybridné benzínové motory. Agregát s názvom HYBRID bude slúžiť autám s pohonom dvoch kolies a 3008-ka by mala byť medzi prvými, ktorá ho využije.