Ako bude vyzerať nový Peugeot 308?

Peugeot 308 2021

S porovnaní s nedávnym faceliftom čakajú model Peugeot 308 veľké zmeny. Auto bude stáť na inovovanej platforme EMP2, ktorá poskytne ideálne podmienky na rozšírenie ponuky elektrifikovaných variant tohto vozidla. Okrem plug-in hybridnej verzie sa môžeme tešiť aj na novú generáciu mildhybridných jednotiek.

Pozrite si, ako vyzerá súčasná, vylepšená verzia Peugeot 308, ktorá už má časť výbavy zhodnú s najnovšími modelmi 208 a 2008. Viac tu: Peugeot 308 2020.

Nový Peugeot 308 2021 bude bez elektrickej verzie

Peugeot 308 2021 Aj takto by mohol vyzerať nový Peugeot 308. Vizualizácie sa však zatiaľ líšia.

Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.
Pozrieť vozidlá so servisom grátis

Vrcholom ponuky by mal byť plug-in hybrid s kombinovaným výkonom 165 kW a pohonom jednej nápravy. Z dieslových motorov bude dostupný iba agregát 1,5 BlueHDi s výkonom 96 kW. Zaujímavosťou je, že Peugeot 308 sa nemá vyrábať v čisto elektrickej verzii. Automobilka chce tento typ pohonu dopriať iným modelom.

Nový Peugeot 308 2021 aj ako crossover?

Francúzska značka zatiaľ tají oficiálne informácie, ale špionážne fotografie špecializovaných médií prezrádzajú viacero zmien aj z hľadiska karosérie. Nový Peugeot 308 bude mať dlhšiu kapotu a o niečo sa zníži. Pozitívne by sa to malo prejaviť na aerodynamike auta, ale negatívom môže byť menej vnútorného priestoru.

 

V interiéri vsadí Peugeot na osvedčenú klasiku v podobe i-Cockpitu s menším volantom, digitálnym prístrojovým štítom a multimediálnou obrazovkou v stredovom paneli. Tá má byť údajne väčšia a prehľadnejšia.

Francúzske zdroje uvádzajú, že oficiálna prezentácia tretej generácie modelu Peugeot 308 je naplánovaná na marec 2021 a päťdverový hatchback sa začne predávať na jeseň budúceho roka. Kombi s označením 308 SW príde na rad až v roku 2022. V hre je aj vytvorenie tretej karosárskej verzie, hovorí sa predovšetkým o crossoveri.