Ako bude vyzerať nový Peugeot 308?

Ako bude vyzerať nový Peugeot 308?

Úplne nový Peugeot 308 2021 by mala doraziť na európsky trh v priebehu tohto kalendárneho roka. Súčasná druhá generácia modelu Peugeot 308 prešla v uplynulých mesiacoch menším faceliftom. Populárny hatchback dostal niekoľko nových dizajnových prvkov a najmä najmodernejší i-Cockpit. To je však iba predkrm pred príchodom tretej generácie 308-ky. 

S porovnaní s nedávnym faceliftom čakajú model Peugeot 308 veľké zmeny. Auto bude stáť na inovovanej platforme EMP2, ktorá poskytne ideálne podmienky na rozšírenie ponuky elektrifikovaných variant tohto vozidla. Okrem plug-in hybridnej verzie sa môžeme tešiť aj na novú generáciu mildhybridných jednotiek.

Pozrite si, ako vyzerá súčasná, vylepšená verzia Peugeot 308, ktorá už má časť výbavy zhodnú s najnovšími modelmi 208 a 2008. Viac tu: Peugeot 308 2020.

Nový Peugeot 308 2021 bude bez elektrickej verzie

Ich základom bude benzínový trojvalec 1,2 PureTech, ktorý doplní 48 V palubná sieť pre možnosť jazdy s vypnutým spaľovacím motorom. Mildhybrid bude najskôr k dispozícii s manuálnou prevodovkou a následne aj s úplne novou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Výkon má zostať na úrovni 81 kW resp. 96 kW, cieľom tohto pohonu je znížiť spotrebu paliva.

Peugeot 308 2021
Aj takto by mohol vyzerať nový Peugeot 308. Vizualizácie sa však zatiaľ líšia.

Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.

Vrcholom ponuky by mal byť plug-in hybrid s kombinovaným výkonom 165 kW a pohonom jednej nápravy. Z dieslových motorov bude dostupný iba agregát 1,5 BlueHDi s výkonom 96 kW. Zaujímavosťou je, že Peugeot 308 sa nemá vyrábať v čisto elektrickej verzii. Automobilka chce tento typ pohonu dopriať iným modelom.

Nový Peugeot 308 2021 aj ako crossover?

Francúzska značka zatiaľ tají oficiálne informácie, ale špionážne fotografie špecializovaných médií prezrádzajú viacero zmien aj z hľadiska karosérie. Nový Peugeot 308 bude mať dlhšiu kapotu a o niečo sa zníži. Pozitívne by sa to malo prejaviť na aerodynamike auta, ale negatívom môže byť menej vnútorného priestoru.

Peugeot 308 fantom

 

V interiéri vsadí Peugeot na osvedčenú klasiku v podobe i-Cockpitu s menším volantom, digitálnym prístrojovým štítom a multimediálnou obrazovkou v stredovom paneli. Tá má byť údajne väčšia a prehľadnejšia.

Francúzske zdroje uvádzajú, že oficiálna prezentácia tretej generácie modelu Peugeot 308 je naplánovaná na marec 2021 a päťdverový hatchback sa začne predávať na jeseň budúceho roka. Kombi s označením 308 SW príde na rad až v roku 2022. V hre je aj vytvorenie tretej karosárskej verzie, hovorí sa predovšetkým o crossoveri.

Páčil sa ti tento článok? Podel sa s ním s ostatnými