Peugeot 508: Liftback alebo kombi? Oba sú výborné

Peugeot 508 2019 Wallpaper

Peugeot 508 nezískal titul Auto roka 2019 na Slovensku len tak náhodou. Potvrdzujú to aj výsledky dlhodobých testov. Nezáleží na tom, či si zvolíte liftback alebo kombi s prívlastkom SW, v oboch prípadoch dostanete atraktívny dizajn, silné motory a nadštandardný komfort.

Auto prispôsobené vodičovi

Podľa výsledkov dlhodobého testu Garáž.tv je liftback Peugeot 508 určený predovšetkým pre vodiča. Predurčujú ho k tomu pohodlné sedenie, dostatok priestoru, športovo zrezaný volant a vynikajúca odozva pri riadení. Bonusom môže byť využitie osemstupňovej automatickej prevodovky, vďaka ktorej si užijete jazdu bez starostí. Potešia aj výkonné motory BlueHDi alebo PureTech s maximálnym výkonom až 225 koní.

Peugeot 508 New Ext Min

Ďalšou prednosťou „päťstoosmičky“ je charakteristický dizajn. Najmä svetelný podpis vozidla je rozoznateľný za každých podmienok a dominuje nočným uliciam. Vo výbave, samozrejme, nechýbajú najnovšie asistenčné technológie, z ktorých vynikajú funkcia Night Vison alebo parkovací asistent. Nemusíte sa ani dotknúť volantu a bez obáv zaparkujete do každej skulinky. Vzhľadom na to, že Peugeot 508 ponúka ideálne podmienky pre vodiča, trochu v úzadí zostali zvyšné pozície v aute. S dlhými nohami sa musíte na zadných sedadlách uskromniť.

Akciová ponuka na SUV Peugeot: Modely 2008, 3008 a 5008 s bonusom až 3 500 eur 

Viac miesta na nohy

Peugeot 508 SW patrí medzi najkrajšie „kombíky“ súčasnosti. V porovnaní s konkurenciou síce neponúka taký veľký batožinový priestor, ale kufor s objemom 530 litrov nie je najmenší. Navyše, po sklopení sedadiel je možné získať priestor až 1 780 litrov, ktorý je pravidelný a praktický. Na lepšie prevážanie predmetov slúžia rôzne háčiky, popruhy, ale aj nízka nakladacia hrana. Pod podlahou kufra sa ukrýva ešte aj jedno rezervné koleso.

Peugeot 508 Sw 1

Rozdiely medzi liftbackom a kombi sú minimálne. Oba varianty majú moderný a usporiadaný interiér. Sportswagon však disponuje väčším priestorom na zadných sedadlách. Posádka má nad hlavou štyri centimetre k dobru a taktiež je tam viac miesta pre nohy. Ak máte okolo 180 centimetrov, určite sa vzadu nebude tlačiť, píše sa v teste Auto.cz.

Spoločným znakom oboch Peugeotov 508 je tradičný i-Cockpit, ktorý v sebe zahŕňa digitálnu prístrojovú dosku. Infotaintment dopĺňa displej multimediálneho systému. Na dosah vodičovej ruky sú aj ovládače pripomínajúce klávesy klavíru. Tie umožňujú rýchle prepínanie medzi jednotlivými obrazovkami.

Skladové vozidlá ihneď k odberu: Pozrite si ponuku dostupných modelov