Pohodlie v modeloch Peugeot zabezpečujú aj moderné aplikácie

Peugeot 508 Sw 4

Moderné informačné technológie sú momentálne neodmysliteľnou súčasťou automobilov. Vo vozidlách sa nachádza čoraz viac elektroniky a pokrokové novinky prichádzajú aj s vývojom smartfónov. Inteligentné telefóny umožňujú ovládanie viacerých funkcií auta jediným dotykom, čo si môžete vyskúšať aj v modeloch značky Peugeot.

Môj Peugeot

Francúzska automobilka ponúka jednu vychytávku určenú špeciálne pre majiteľov vozidiel s logom leva na kapote. Po stiahnutí MyPeugeot stačí zadať VIN číslo auta, prepojiť smartfón cez Bluetooth a aplikácia si prevezme informácie o vozidle. Po skončení jazdy potom získate údaje o spotrebe paliva, uskutočnenej trase a podobne.

Mirror Screen 2 1a.14861.19.169697.19

Štatistiky z ciest je možné využiť na optimalizáciu spotreby paliva počas jazdy na základe porovnania trás. Prostredníctvom MyPeugeot sa dajú využiť funkcie „pokračovať v navigácii“ alebo „nájsť moje auto“. Aplikácia je kompatibilná s operačnými systémami iOS a Android, stiahnuť si ju môžete v App Store alebo cez Google Play.

Mobilné aplikácie na dosah ruky

Ďalšou populárnou funkciou, ktorá nechýba vo vozidlách Peugeot, je Mirror Screen. Stačí zapojiť smartfón do USB portu a svoj telefón budete ovládať prostredníctvom dotykovej obrazovky. Vďaka tomu sa nemusíte stále naťahovať za smartfónom a môžete venovať zvýšenú pozornosť jazde. Najskôr si však potrebujete stiahnuť jednu z troch mobilných aplikácií. V závislosti od operačného systému to bude Apple CarPlay, Android Auto alebo Mirror Link.

Mirror Screen.116574.19

Po sparovaní smartfónu s dotykovou obrazovkou automobilu budú vaše obľúbené mobilné aplikácie cestovať s vami. Vďaka internetovému pripojeniu môžete počúvať webové rozhlasové stanice, audio knihy a do cieľa sa dostanete jednoducho s použitím funkcie Google Maps, ktorá rýchlo vyhodnotí najrýchlejšiu trasu a upozorní vás na zápchy či problémy na ceste.

Jednoduché je aj samotné telefonovanie. Mobil ani nemusíte zobrať do ruky a poľahky kontaktujete, koho budete potrebovať. Podobné je to pri posielaní SMS. Stačí hlasovo nadiktovať obsah správy a tá sa odošle adresátovi. Jazdu v aute vám spríjemní aj hudba, ktorú si môžete vychutnať napr. cez aplikáciu Spotify.