Peugeot e-Traveller: Nová dimenzia cestovania

2936288 Yxv2u8096b Whr

Francúzska automobilka pokračuje v elektrifikácii vozidiel a tentoraz dopriala novú alternatívu pohonu modelu Peugeot e-Traveller. Dokonalý partner na služobných aj súkromných cestách bude dostupný s dvoma úrovňami dojazdu, s dvoma typmi batérií a v troch rôznych dĺžkach.

Peugeot e-Traveller je ideálny na kyvadlovú dopravu, čo ocenia najmä podnikatelia v tejto oblasti. Pre nich si výrobca pripravil verzie Business (5 až 9 sedadiel) a Business VIP (6 až 7 sedadiel). V druhom prípade je nachystané kancelárske sedenie so štyrmi samostatnými sedadlami otočenými oproti sebe. Komfort pasažierov zvyšuje trojzónová klimatizácia a zatmavené strešné okno.

2936303 7c6ydfhj4j Whr

Pre individuálnych zákazníkov ponúka Peugeot verzie Active a Allure s piatimi až ôsmimi sedadlami. Priestranné kombi poskytuje ideálne prostredie pre potreby rodín, dovolenkárov, ale aj športových nadšencov. Na výber je viacero druhov usporiadania sedadiel, ktoré sa dajú posúvať a vyberať. Vďaka tejto flexibilite dokážete vyťažiť z vnútorného priestoru maximum.

Dlhý, dlhší, najdlhší

V snahe zabezpečiť čo najvyššiu flexibilitu sa model Peugeot e-Traveller vyrába v troch dĺžkach. Najkratší variant Compact meria 4,60 m, stredný Standard 4,95 m a najdlhší Long 5,30 m. Výška vozidla je za každých okolností obmedzená na 1,90 m, čo zaručuje vstup do podzemných garáží. Úložný priestor vo vozidle závisí od dĺžky modelu a počtu sedadiel. S deviatimi osobami pojme maximálne 1500 litrov batožiny, v prípade piatich osôb je to od 3000 do 4900 litrov.

Uvádzací bonus až do 3 210 €

POZRIEŤ VÝBAVU, CENU A VÝŠKU ZĽAVY Novy Peugeot 2008 Akcia

Nový PEUGEOT 2008 s inovatívnym interiérom PEUGEOT i-Cockpit® 3D, vyspelými technológiami a ponukou výkonných a účinných spaľovacích aj elektrických motorov:

Už za 145€/MESIAC* 

*Pri akontácii 8 519,50 € platíte od 145,22 €/mes. Je potrebné uzavretie havarijného, zákonného poistenia a poistenia finančnej straty už za 52,52 €/mes.

Mám záujem o nový Peugeot 2008 Dohodnúť skúšobnú jazdu

Z hľadiska dizajnu a výbavy Peugeot e-Traveller nezaostáva za svojimi kolegami z portfólia francúzskej automobilky. Zachoval si elegantný štýl a pridal niekoľko špeciálnych prvkov ako unikátnu masku chladiča, monogram znázorňujúci využitie elektrickej energie alebo volič jazdných režimov. Samozrejmosťou sú najnovšie asistenčné technológie a funkcie konektivity.

Prvýkrát s dvoma možnosťami

Na to najzaujímavejšie sa pozrieme na záver. Peugeot e-Traveller bude poháňať plne elektrická jednotka s maximálnym výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm. Pohon je veľmi podobný ako v modeloch e-208 a e-2008, ale zmenou prešla prevodovka, ktorá je kratšia. Výkon však závisí od zvoleného jazdného režimu. Eco ponúka 60 kW (s krútiacim momentom 180 Nm), Normal 80 kW (210 Nm) a Power 100 kW (260 Nm). Vybrať si môžete aj režim brzdenia. Jemný funguje podobne ako pri spaľovacom motore, intenzívny je určený pre výraznejšie brzdenie.

2936291 0xkviejrhk Whr

e-Traveller je prvým elektrickým vozidlom z dielne Peugeotu, ktoré ponúka dve možnosti dojazdu v závislosti od kapacity lítiovo-iónových batérií, ktoré sú 50 kWh alebo 75 kWh. S prvou spomenutou batériou je dojazd podľa WLTP na úrovni 230 kilometrov, v druhom prípade prejdete na jedno nabitie 330 km.

Predaj nového modelu Peugeot e-Traveller sa v Európe spustí od druhej polovice roka 2020. Vozidlo vyrábajú vo francúzskej fabrike neďaleko mesta Valenciennes.

Viac o akcii