Vylepšený Peugeot Expert v troch nových verziách

Peugeot Expert5

Tradičný model Peugeot Expert urobil ďalší krok k tomu, aby vyhovel čo najširšiemu spektru požiadaviek zo strany spotrebiteľov. Francúzska automobilka pridala populárnej dodávke tri nové verzie výbavy a zároveň priniesla motory spĺňajúce emisnú normu Euro 6d, ktoré vyhovujú najnovším európskym štandardom.

Verzia Grip

Je určená do ťažšie prístupných terénov a poskytuje dostatok priestoru pre náklad najrôznejšieho druhu. Zvládne preniesť až 1400 kg materiálu a nemá problém ani s netradičnými predmetmi, ktorých dĺžka, hmotnosť či šírka komplikuje transport. Peugeot Expert tomu prispôsobil aj špeciálne odpruženie.

Peugeot Expert Layout8 3.91152.17

Vyhotovenie Grip poskytuje vpredu až tri miesta na sedenie a vodičovi spríjemňuje riadenie funkcia Grip Control. Na výber sú dve rôzne dĺžky vozidla a dvojica motorov. Prvým je dieslový BlueHDi s výkonom 120 koní a druhým je taktiež naftový BlueHDi s výkonom 150 koní. V oboch prípadoch sú pohonné jednotky skombinované so šesťstupňovým manuálom.

Verzia Asphalt

Bola vyvinutá pre tých, ktorí strávia na cestách veľa času a potrebujú komfort v spojení s bezpečnosťou. Preto už v základe modelu Peugeot Expert nechýbajú viaceré asistenčné systémy (kontrola pohybu v jazdných pruhoch, monitorovanie mŕtveho uhla, predný a zadný parkovací asistent, dažďové a svetelné senzory a pod.).

Súčasťou interiéru vo verzii Asphalt je 7-palcový dotykový displej s funkciou Mirror Screen a vo výbave sa nachádza aj manuálna klimatizácia. Z hľadiska motorov sú k dispozícii tri rôzne dieslové varianty. Podobne ako vo vyhotovení Grip sú to BlueHDi 120 a 150 so šesťstupňovým manuálom a novinkou je motor BlueHDi 180 s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Verzia Urban

Peugeot Expert v tomto prípade ponúka komfort, svižný pohyb po ceste a jednoduché parkovanie vďaka kamere so záberom až 180°. Navyše, vo výbave sa nachádza predný aj zadný parkovací asistent či systém na monitorovanie objektov v mŕtvom uhle. Ďalšími výhodami sú bezkľučový prístup, klimatizácia alebo 7-palcový dotykový displej s rádiom.

Peugeot Expert Layout8 1.91149.43

Zaujímavosťou je, že na rozdiel od verzií Grip a Asphalt je vyhotovenie Urban dostupné iba v kompaktnej jednej dĺžke. Na druhej strane ponúka všetky tri motorizácie, teda BlueHDi 120, 150 aj 180. Vo všetkých prípadoch je dostupný systém start&stop, vo verzii BlueHDi 180 je bonusom automatická prevodovka.