Už aj Peugeot Rifter je plne elektrický

Peugeot Rifter

Multifunkčný Peugeot Rifter

Dizajnovo sa oproti verzii so spaľovacími motormi takmer nezmenil. Pribudlo iba pár prvkov poukazujúcich na elektromobilitu. Elektrický Peugeot Rifter stojí na multifunkčnej platforme EMP2, vďaka čomu batéria neuberá z úložného priestoru. Ten dosahuje pri päťsedadlovej podobe auta 1050 litrov.

Peugeot e-Rifter je dostupný v dvoch verziách – Standard (5-miestna) a Long (7-miestna). V oboch prípadoch dostal rovnakú lítiovo-iónovú batériu s kapacitou 50 kWh, ktorá podľa normy WLTP zabezpečuje dojazd do vzdialenosti 280 kilometrov. Táto hodnota sa však môže meniť vplyvom jazdného režimu, zapnutého vykurovania alebo štýlu šoférovania. Elektromotor posktyuje výkon 100 kW (136 koní) a maximálny krútiaci moment 260 Nm.

Vyberte si u nás nové osobné vozidlo Peugeot a my sa oň ako bonus kráľovsky postaráme. Spoľahnúť sa môžete na našich špecialistov s dlhoročnými skúsenosťami a láskou k francúzskym autám. Počítať môžete so špičkovou starostlivosťou vďaka:

  • špecializovanému autorizovanému servisu
  • výhradne originálnym dielom
  •  komplexným službám
  • profesionálnemu prístupu.
Pozrieť vozidlá so servisom grátis

Tri jazdné režimy

Ak chcete vsádzať najmä na rýchlosť, zvoľte si jazdný režim Power, ktorý ponúka maximálny výkon. Je optimálny pri preprave ťažkých predmetov. Zlatou strednou cestou je mód s označením Normal, ktorý výrobca odporúča pre dennodenné používanie a poskytuje výkon 80 kW. Ak chcete dosiahnuť čo najdlhší dojazd, prepnite si do režimu Eco, ktorý vám však ponúkne len 60 kW.

Komfortný interiér

Rodinný a po novom aj elektrický Peugeot Rifter vsádza v interiéri na komfort a modernosť. Vo výbave nechýba atraktívny Peugeot i-Cockpit s 10-palcovým displejom vo vysokom rozlíšení a digitálnou prístrojovkou. Bonusom je 15 asistenčných technológií na čele s parkovacou kamerou Visiopark, systémom sledovania mŕtveho uhla alebo varovania pred zrážkou.