Rodina SUV značky Peugeot: Malý, väčší, najväčší

Peugeot 3008 jazdene

Segment vozidiel SUV momentálne patrí medzi najobľúbenejšie na trhu. Preto väčšina automobiliek investuje financie do rozvoja práve v tejto oblasti. Výnimkou nie je ani francúzska značka Peugeot, ktorá ponúka tri modely v troch rôznych veľkostiach, aby uspokojila potreby čo najširšieho spektra spotrebiteľov.

AKTUÁLNA AKCIA

VOZIDLÁ OKAMŽITE K ODBERU

.

4 ROKY BEZPLATNÝ SERVIS

POZRIEŤ CENY A VÝBAVU

Peugeot 2008: kompaktné SUV za výbornú cenu

Dvetisícosmička je typickým mestským crossoverom. Vďaka svojim kompaktným rozmerom zvládne pohyb v úzkych uličkách, ale na druhej strane poskytuje posádke dostatočný komfort a bohatú výbavu. Z hľadiska dizajnu ponúka prvky charakteristické pre malé SUV. Stojí na vyššej platforme, kolesá zvýrazňujú ochranné plastové lemy blatníkov a identitu crossoveru podčiarkujú strešné lyžiny. Výhodou vozidla je veľkorysý batožinový priestor. Kapacita kufra dosahuje 410 litrov, po sklopení zadnej lavice vznikne až 1 400 litrov priestoru.

Peugeot 2008 má k dispozícii niekoľko asistenčných systémov. Active city break dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode alebo aspoň zmierniť jej následky. Pohodlie zvyšuje stabilizačný systém ESP v základnej výbave s asistentom rozjazdu do kopca Hill Assist. Ochranu pri kolíziách zabezpečuje šesť airbagov dostupných taktiež v základnej výbave. Bohatá je aj ponuka motorov. Pre priaznivcov benzínu sú pripravené tri varianty pohonnej jednotky 1,2 PureTech s výkonmi 82, 110 a 130 koní. Dieselové motory 1,6 BlueHDi a 1,5 BlueHDi majú totožný výkon 100 alebo 120 koní.

Peugeot 3008: nádherné rodinné SUV

Tritisícosmička ponúka kompromis medzi menším crossoverom a väčším rodinným SUV. Jej robustný vzhľad zdôrazňuje predná kapota s chrómovanými lištami. Najvýraznejšími prvkami interiéru sú veľká dotyková obrazovka podobná tabletu a kompaktný volant s novým ovládaním. Netradičným prvkom je šesť klavírových prepínačov, prostredníctvom ktorých je možné ovládať rádio, klimatizáciu, navigáciu, telefón, mobilné aplikácie alebo rôzne nastavenia automobilu.

Peugeot 3008 vsádza na moderné asistenčné technológie. Jednou z nich je aj zdokonalený parkovací systém, ktorý poskytuje vodičovi pohľad na auto z vtáčej perspektívy. Nechýba ani Active Safety Break, adaptívny tempomat či systém Grip control. Atraktívne SUV je dostupné až v piatich stupňoch výbavy vrátane športovej GT. Výber motorov je taktiež široký. Benzínové agregáty zastupujú 1,2 PureTech s výkonom 130 koní a 1,6 PureTech s výkonom 180 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. V prípade dieslov sú k dispozícii 1,5 BlueHDi s výkonom 130 koní, 1,6 BlueHDi s výkonom 120 koní a 2,0 BlueHDI s výkonmi 150 a 180 koní.

Peugeot 5008: SUV s výbavou pre náročných

Päťtisícosmička je najväčším SUV z rodiny francúzskej automobilky. Niekdajšie MPV sa preorientovalo na iný segment a patrí medzi obľúbené modely. Silnými stránkami tohto vozidla sú bezpečnosť, priestrannosť, moderný dizajn a najnovšie technológie. Interiéru dominujú materiály ako chróm, koža či textílie. O komfort sa starajú pohodlné sedadlá s funkciou masírovania a do kufra sa zmestí až 780 litrov batožiny, ktoré je možné do auta vložiť prostredníctvom nízkej nakladacej hrany.

Peugeot 5008 je vrcholným predstaviteľom segmentu SUV v rámci automobilky a preto ponúka už v štandardnej výbave prvotriedne bezpečnostné prvky (tuhú karosériu s efektívnymi demolačnými zónami, šesť airbagov, multifunkčnú kameru na vrchu čelného skla, radar a dve kamery so zorným uhlom 180°, ktoré neustále monitorujú cestu a dianie pred autom).

V prípade záujmu si môžu zákazníci vyberať z piatich stupňov výbavy, ktoré sú kombinované s viacerými variantmi motorov. V rámci benzínových agregátov sú na výber 1,2 PureTech s výkonom 130 koní a 1,6 PureTech s výkonom 180 koní a 8-stupňovým automatom. Spomedzi dieslových motorov sú k dispozícii 1,6 BlueHDi s výkonom 120 koní, 1,5 BlueHDi s výkonom 130 koní a 2,0 BlueHDi s výkonom 150 koní a či objemovo totožný pohonný agregát s výkonom 180 koní.