Široká ponuka elektrifikovaných vozidiel: 100 % elektrické alebo plug-in hybrid, vyberte si svoj obľúbený PEUGEOT, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, najvhodnejší motor: benzínový, naftový alebo elektrický.

Žiadne kompromisy.

Prečo žiadne kompromisy? 

Pretože sa nebudete musieť vzdať žiadnej z vlastností, ktoré očakávate od vozidla PEUGEOT, ako je priestrannosť alebo dostatočný batožinový priestor… pretože sú identické tak v elektrickej ako aj v termickej verzii.

Bez ohľadu na model vám PEUGEOT v rámci svojej ponuky ponúka možnosť výberu energie: 

  • medzi mestským vozidlom a 100 % elektrickým SUV,
  • alebo medzi SUV a plug-in hybridmi.
 

Tomu v PEUGEOT hovoríme SLOBODA VOĽBY. 

VÝHODY JAZDY NA 100 % ELEKTRICKÝ POHON

5 „NÚL“, POHODLNÁ JAZDA

Nulový zvuk

Nulová zmena prevodového stupňa

Nulové vybrácie

Nulové emisie CO2 počas jazdy

Nulový zápach

POTEŠENIE Z JAZDY

Elektromobilita a elektrické vozidlá Peugeot zvyšujú pôžitok z jazdy a poskytujú nové pocity, najmä vďaka hladkej jazde bez trhania, jasnej akcelerácii vďaka okamžitému krútiacemu momentu motora a absencii vibrácií.

V meste pomáhajú znižovať aj hluk, pretože elektromotor je tichý. 

S 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED vstúpte do sveta Neo-Performance značky PEUGEOT. Presvedčte sa o účinnosti vysokého výkonu s nízkymi emisiami a uvoľnite svoje zmysly pri ovládaní špičkových elektrifikovaných modelov 508 a 508 SW PEUGEOT SPORT ENGINEERED, sedan a kombi s výkonom 360 koní.
Hybridizácia nového modelu PEUGEOT 3008 umožnila ponúknuť aj verziu HYBRID4 s výkonom 300 koní a pohonom všetkých štyroch kolies, ktorá kombinuje mimoriadne jazdné vlastnosti a ovládateľnosť a zároveň optimalizuje spotrebu vďaka prítomnosti 2 elektromotorov a ich rekuperačných brzdných schopností.
V elektrických a plug-in hybridných verziách je PEUGEOT i-Cockpit®  integrovaný plne špecializovaný priestor pre vodiča, ktorý umožňuje zobrazovať špecifické informácie o jazde v zornom poli (režim jazdy, úroveň elektrického ukazovateľa a elektrická vzdialenosť)  a štatistiky spotreby energie (elektrickej a paliva) na dotykovom displeji.
Previous slide
Next slide

JEDNODUCHOSŤ

Aby sme podporili našich zákazníkov pri prechode na elektrifikáciu a zároveň im zjednodušili každodenný život s ich vozidlom, vytvorili sme celý ekosystém služieb založený na troch hlavných pilieroch: nabíjanie, mobilita a istota.

Nabíjanie

Využite všetky výhody autonómie svojho elektrifikovaného vozidla vďaka početným možnostiam dobíjania.

  • Súkromné nabíjanie: riešenia na kľúč, ktoré ponúkajú priamo predajcovia Peugeot, s podporou odborných znalostí našich partnerov.
  • Verejné nabíjanie: krata, ktorá umožňuje prístup k sieti verejných nabíjacích miest.

E-REMOTE control

Cestujte pokojne so svojím elektrifikovaným vozidlom vďaka:

  • MyPeugeot: ľahko spravujte svoju autonómiu a plánujte dlhé cesty najlepším možným spôsobom podľa zostávajúcej autonómie a nabíjacích miest na ceste.

Záruka

  • Záruka na batériu 8 rokov alebo 160 000 km pri 70 % kapacity nabitia

NAŠE ZÁVÄZKY V OBLASTI ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA

Ekológia
 
Hodnotenie životného cyklu (LCA: analýza životného cyklu)
 
Podľa štúdie Transport & Environment (T&E): elektrické vozidlo vypúšťa o 50 % menej emisií CO2 počas celého svojho životného cyklu v porovnaní s priemerným európskym vozidlom s tepelným pohonom.
 
100 % elektrické vozidlá počas jazdy nevypúšťajú žiadne C02 ani iné znečisťujúce plyny.
 
Bilancia emisií CO2 elektrického vozidla závisí od spôsobu výroby elektrickej energie, ale aj od emisií CO2 spojených s výrobou batérie.
Výroba elektrických vozidiel a ich batérií
 
Zloženie batérie v elektrickom vozidle :
  • Lítium-iónová batéria neobsahuje vzácne zeminy.
  • Tri hlavné komponenty sú oceľ, hliník a plast.
 
PEUGEOT požaduje od svojich dodávateľov:
  • aby sa suroviny dodávali zodpovedným spôsobom,
  • uvádzať podrobné zloženie použitých materiálov a ich zdroje pre určité výrobky.

Recyklácia batérií

Od roku 2012 Peugeot recykluje batérie používané vo svojich elektrických a nabíjateľných hybridných vozidlách. Spolupracujeme s niekoľkými špecializovanými partnermi na optimalizácii konca životnosti batérií (Lítium-ión (Li-ion) a Nikel-Metal-Hydrid (NiMh))
 
Napríklad náš partner vo Francúzsku získal striebornú medailu vydanú organizáciou ECOVADIS za výkon CSR (Corporate Social Responsibility. Inými slovami, CSR je „príspevkom spoločností k výzvam trvalo udržateľného rozvoja“) pri riadení batérií po dobe životnosti.
 
Po celom svete sa skupina Stellantis aktívne zapája do tejto oblasti odborných znalostí s cieľom rozvíjať partnerstvá na optimalizáciu životnosti batérie s prihliadnutím na celý životný cyklus od opravy, repasovania, hľadania riešení druhej životnosti až po recykláciu na konci životnosti.

Partnerstvo – Office National des Forêts (Národný lesnícky úrad)

Cieľom projektu PEUGEOT-ONF Forest Carbon Sink, ktorý vznikol z iniciatívy spoločnosti PEUGEOT v roku 1998, je pochopiť dynamiku obnovy tropických lesov a ich úlohu pri absorpcii a ukladaní skleníkových plynov.
 
Projekt sa nachádza v severozápadnej časti štátu Mato Grosso v Brazílii a má celkovú rozlohu 10 287 ha, z toho viac ako 7 000 ha zachovaného amazonského pralesa a 2 000 ha bývalých pasienkov. Od roku 1999 sa na týchto degradovaných pôdach vysadilo viac ako 2,5 milióna stromov prevažne pôvodných druhov a obnovil sa les.

Nenašli ste odpoveď na nejakú otázku k elektromobilite alebo potrebujete v niečom poradiť?