Peugeot E-3008

Základné údaje

Objavte výhody elektromobility s novým Peugeotom E-3008. SUV so siluetou fastbacku v 100 %-ne elektrickej verzii má dojazd 525 až 700 km. Dve úrovne výbavy Allure a GT ponúkajú to pravé potešenie z jazdy a s kreatívnym dizajnom vstupujú do novej éry.

Nová architektúra a dokonalá ergonómia

Peugeot E-3008 s panoramatickým Peugeot i-Cockpit® zaručuje výnimočný zážitok z každej jazdy. Panoramatický, vyvýšený a zakrivený 21-palcový displej je dokonale umiestnený na prístrojovej doske. Stredová konzola je priestranná a navrhnutá tak, aby sa úložný priestor, ale aj priestor pre predného spolujazdca, zväčšil.

Ovládač automatickej prevodovky je ergonomický a premiestnený na palubnú dosku, nachádza sa vpravo od volantu, vedľa tlačidla stop/štart. Umožňuje ľahký prístup k ovládaniu a zastavenie alebo naštartovanie motora je jednoduché s jedným intuitívnym pohybom.

Kompaktný volant s dotykovým ovládaním má prepracovaný dizajn a stredová časť je menšia, izolovaná od ramien. Konfigurovateľné i-Toggles umožňuje rýchly prístup k 10 obľúbeným funkciám pre intuitívne ovládanie. Ovládacie prvky na volante majú vylepšenú ergonómiu. Automaticky detegujú prsty vodiča.

Bezpečný komfort

Interiér ponúka prispôsobiteľné LED ambientné osvetlenie, špičkovú zvukovú izoláciu hi-fi FOCAL Premium, ale aj systém čistého vzduchu AQS, ktorý nepretržite monitoruje kvalitu vzduchu. Veľkorysý batožinový priestor prináša objem až 520 litrov, pri sklopených zadných sedadlách sa priestor zväčší až na 1 480 litrov.

Medzi najnovšie technológie, ktoré patria do výbavy Peugeot E-3008, patrí automatické núdzové brzdenie, monitorovanie únavy vodiča, aktívne varovanie pred opustením jazdného pruhu s korekciou smeru vozidla, predĺžené sledovanie mŕtveho uhla, pokročilá kontrola trakcie a rozšírené rozpoznávanie dopravných značiek či systém pre kontrolovaný zjazd z kopca.

Každý vodič si pomocou ovládača umiestneného na stredovej konzoly môže vybrať medzi štyrmi jazdnými režimami, a to normálny, Eco, športový a 4×4.

Špičkový elektrický výkon

Elektrický model umožňuje na výber z 3 plne elektrických agregátov s nulovými emisiami:
– dojazd 525 km, poháňaná jedna náprava, 210 koní/157 kW,

– dual motor (verzia s dvomi motormi) s dojazdom 525 km, pohon 4×4, 320 koní/240 kW,

– s predĺženým dojazdom 700 km, poháňaná jedna náprava, 230 koní/170 kW.

Pre elektromotor slúži ako zdroj vysokonapäťová 400V lítium-iónová batéria, ktorá sa nachádza pod podlahou. Nabíjacia zásuvka sa nachádza v ľavej zadnej časti auta a umožňuje nabíjanie striedavým prúdom (režim 2/3) a jednosmerným prúdom (režim 4).

Pre nabíjanie striedavým prúdom sú k dispozícii dva typy palubných nabíjačiek, štandardom je trojfázová nabíjačka s výkonom 11 kW a na želanie je k dispozícii trojfázová nabíjačka s výkonom 22 kW.

Nabíjanie jednosmerným prúdom prostredníctvom rýchlo-nabíjačky (konektor Typ 4) je na novom Peugeote E-3008 možné maximálnym nabíjacím výkonom až 160 kW, čo umožňuje dobitie batérie so štandardným dojazdom z 20 % na 80 % za 30 minút vo verzii s predĺženým dojazdom za menej ako 30 minút.

Verzia, ktorá odráža vašu osobnosť

Model Peugeot E-3008 je k dispozícii v dvoch výbavových stupňoch.

Allure má jednofarebný lak a čalúnenie v kombinácii látky TEP. Štandardnou súčasťou tejto výbavy sú bezkľúčový prístup a štartovanie, zadná HD kamera, zadné parkovacie senzory, predné a zadné svetlá s technológiou LED, 19-palcové zliatinové disky, Peugeot i-Cockpit® s dvoma 10-palcovými displejmi, online informačný systém Peugeot i-Connect® .

GT je v dvojfarebnom prevedení s čiernou strechou a čalúnením Alcantara. Štandardnou súčasťou tejto výbavy sú (okrem prvkov, patriacich do výbavového stupňa Allure) aj 20-palcové zliatinové disky s výbrusom, svetlomety Pixel LED, predné parkovacie senzory, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, vyhrievané predné sedadlá a volant, indukčná nabíjačka smartfónov, prispôsobiteľné ambientné podsvietenie, Peugeot Panoramic i-Cockpit ®, programovateľnými ovládačmi i-Toggles a on-line informačným systémom Peugeot, i-Connect® Advanced.

 

Máte záujem o nový Peugeot E-3008? Kontaktujte nás

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot E-3008