Nový Peugeot 208 2021- auto do mesta, ktoré ponúka aj elektrický pohon

Peugeot 208 21 5c739daa56408

Nový Peugeot 208, cena a výkon v optimálnom pomere. Je dlhší, širší a nižší ako jeho predchodca. Má výraznú karosériu a vďaka čistým líniám evokuje športového ducha.

Mám záujem o nový Peugeot 208 Stiahnuť cenník

Francúzska automobilka prináša novú generáciu tradičného hatchbacku Peugeot 208, ktorý sa chce stať lídrom v rámci segmentu. Vo Švajčiarsku poskytne návštevníkom pohľad na všetky verzie tohto modelu. Podľa výrobcu upúta nová „dvestoosmička“ výrazným dizajnom, mladým výrazom a energiou. Navyše, bude disponovať hneď troma druhmi pohonu – elektrickým, benzínovým a dieslovým.

Nový Peugeot 208 stojí na platforme CMP (Common Modular Platform), ktorý je najnovším produktom spoločnosti PSA Group pre segmenty B a C. Platforma je modulárna z hľadiska rozmerov a motorov. Preto umožňuje výber medzi spaľovacími alebo elektrickými pohonnými jednotkami. Zároveň prispieva k zníženiu emisií C02.

Benzín, diesel a elektromotor

Peugeot 208 najnovšej generácie ponúka benzínové trojvalcové motory s objemom 1,2 litra. Prvým je PureTech s výkonom 75 koní a 5-stupňovou manuálnom prevodovkou. Druhým je PureTech s výkonom 100 koní a 6-stupňovým manuálom alebo 8-stupňovým automatom. Najvýkonnejšiu verziu predstavuje PureTech s pohonom 130 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. V ponuke sa nachádza aj jeden dieslový štvorvalec s výkonom 100 koní a 6-stupňovým manuálom.

Nový Peugeot 208 cena

Pýchou Peugeotu je však elektromotor s výkonom 136 koní a krútiacim momentom 260 Nm. Disponuje troma jazdnými režimami a dvoma stupňami brzdenia. „Dvestoosmička“ je vybavená veľkokapacitnou 50 kWh batériou, ktorá umožňuje dojazd 340 km podľa protokolu WLTP a až 450 km podľa NEDC. Na batériu sa vzťahuje 8-ročná záruka alebo garancia na 160 000 km na 70 % jej kapacity nabitia.

Nový Peugeot 208 pôsobí športovo

Nový Peugeot 208 je dlhší, širší a nižší ako jeho predchodca. Má výraznú karosériu a vďaka čistým líniám evokuje športového ducha. Znakom dynamiky je malé zadné okno s veľkým sklonom a dokonale v línii s oblúkom zadného kolesa. Vo verzii GT Line a GT sú oblúky kolies ozdobené lakovými čiernymi lemami blatníkov.

interiér

Vozidlo je charakteristické aj vďaka čiernemu pásu prechádzajúcemu po celej šírke dverí batožinového priestoru. S modelom 508 má spoločný svetelný podpis s Full LED svetlometmi a s troma „pazúrmi“. Elektrická verzia vyniká mriežkou chladiča vo farbe karosérie, dvojfarebným znakom leva a monogramom e-208 na zadnej časti auta.

Vo vnútri vozidla sa nachádza tradične Peugeot i-Cockpit, ktorý používa trojúrovňové rozloženie ako ostatné modely značky, čo zabezpečuje bezchybnú ergonómiu. Ďalej tam nájdeme viacero zaujímavých úložných priestorov, napr. pod lakťovou opierkou, pred riadiacou pákou alebo na stredovej konzole.

kufor

Najnovšie inteligentné technológie

Peugeot 208 sa vyrába v piatich úrovniach výbavy: Access, Active, Allure, GT Line a GT. V závislosti od stupňa výbavy budú mať vodiči k dispozícii najmodernejšie asistenčné technológie. V ponuke sú adaptívny tempomat, systém udržiavania pozície v jazdnom pruhu, automatický parkovací asistent, automatické núdzové brzdenie, aktívny systém sledovania mŕtveho uhla alebo elektrická parkovacia brzda.

Prekvapí pri Peugeot 208 cena?

Peugeot 208 cena:

Pri nových modeloch nebýva zvykom, že hneď od začiatku ju cena nastavená priaznivo v hladine predchádzajúcej verzie. Pri Peugeot 208 cena ostala ma priaznivej úrovni: cenník 208-ky na stiahnutie.

Uvádzací bonus až do 3 210 €

POZRIEŤ VÝBAVU, CENU A VÝŠKU ZĽAVY Novy Peugeot 2008 Akcia