Peugeot 508 SW – zrejme najkrajšie kombi súčasnosti

Novy Peugeot 508 SW

Nový Peugeot 508 SW využíva dizajnové prvky z fastbacku 508 a zmenené proporcie dodávajú jeho karosérií dynamiku. Druhá generácia elegantného kombi prichádza na scénu po necelých ôsmich rokoch od spustenia predaja tohto vozidla. V predaji je od januára 2019.

Peugeot 508 SW – nižší a kratší, ale stále priestranný

Vynovený Peugeot 508 SW sa oproti svojmu predchodcovi zmenšil. Je vysoký len 1,42 metra, čo je o 6 centimetrov menej ako pri prvej generácii. Moderné kombi je takisto o 5 centimetrov kratšie a napriek tomu si zachovalo kufor s objemom 530 litrov, ktorý sa dá v prípade sklopených sedadiel rozšíriť na batožinový priestor s veľkosťou 1 780 litrov.

Peugeot 508 SW

Výnimočným prvkom tohto modelu sú bezrámové dvere, ktoré zväčšujú presklené plochy vozidla a vpúšťajú do jeho vnútra viac svetla. Identitu Peugeotu 508 SW podčiarkujú žiarivé denné LED svetlomety a vertikálny svetelný podpis. V strede masky chladiča sa opäť objavuje znak leva.

Plný moderných technológií

V interiéri pútajú najväčšiu pozornosť kompaktný volant, veľká 10-palcová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením a digitálna prístrojová doska s uhlopriečkou 12,3 palca, ktorá je plne nastaviteľná podľa záujmu a vkusu vodiča. Dopĺňa ju sedem tlačidlových ovládačov slúžiacich na manipuláciu s audiosystémom, klimatizáciou, navigáciou a pod.

Peugeot 508 SW inteirér

Celkovej funkčnosti a dizajnu interiéru dominuje PEUGEOT i-Cockpit® Z použitých materiálov dominujú hladká a drsná koža, leštený chŕom, čierny klavírny lak alebo prírodné drevo. Atraktívnym dizajnovým doplnkom je veľkoplošná otváracia panoramatická strecha. V interiéri sa nachádza aj mnoho odkladacích priestorov s objemom 32 litrov a viacero zásuviek.

Peugeot 508 SW je vybavený najnovšími asistenčnými systémami ako sú: systém nočného videnia, asistent na udržiavanie auta v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie, monitorovanie únavy vodiča, systém monitorovanie mŕtveho uhla alebo funkcia parkovacieho asistenta, ktorý je schopný automaticky zaparkovať alebo vyparkovať vozidlo.

Ekologické a výkonné motory

Nové kombi budú poháňať motory novej generácie, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 6 C. Benzínový pohon využijú agregáty 1,6 Pure Tech s výkonmi 180 alebo 225 koní. V oboch prípadoch disponujú systém štart & stop a majú 8-stupňovú automatickú prevodovku. Naftové motory sú dostupné v dvoch objemových kategóriách. Prvou je 1,5 BlueHDI s výkonom 130 koní a 6-stupňovým manuálom alebo 8-stupňovým automatom. Výkonnejšia verzia 2,0 BlueHDI poskytuje 160 alebo 180 koní výlučne s 8-stupňovým automatickým radením.

Peugeot 508 SW zažije výstavnú premiéru na parížskom autosalóne, ktorý sa uskutoční od 4. do 14. októbra vo francúzskej metropole. Do predaja sa dostane v januári budúceho kalendárneho roka a ponuku motorov neskôr rozšíri aj o jeden Plug-in hybrid.