Peugeot MPV Rifter je synonymom všestrannosti

Peugeot Rifter 2019 1024 03

Peugeot MPV: vozidlá tejto kategórie museli v ostatnom období ustúpiť automobilom zo segmentu SUV. Najmä nové crossovery momentálne valcujú trh a získali si priazeň veľkého počtu zákazníkov. Napriek tomu sú tu modely MPV, ktoré majú čo ponúknuť. Jedným z nich je nový Peugeot Rifter poskytujúci kompromis medzi úžitkovým a rodinným autom.

Peugeot MPV v podobe, akú prezentuje Rifter spája praktickosť s prijemným vzhľadom

Najsilnejšou stránkou modelu Peugeot Rifter je veľkosť jeho úložného priestoru. Kufor začína na objeme 775 litrov a v prípade sklopenia sedadiel sa môže zväčšiť až na 3500 litrov. Bonusom je nízka nakladacia hrana, rovná podlaha alebo otváracie zadné okno.

Peugeot Rifter poteší aj oči

Peugeot Rifter síce nemá za úlohu okúzľovať vzhľadom, ale napriek tomu si dizajnéri dali záležať na tom, ako bude moderné MPV vyzerať. Krátka a vysoká kapota so zvýšeným podvozkom sú ukážkou toho, že Rifter ide s dobou. Svetelný podpis a vodorovná mriežka chladiča podčiarkujú vyváženú a dynamickú siluetu.

V interiéri vsádza Rifter na čisté línie, harmóniu a revolučnú kvalitu prevedenia. Nachádza sa tu kompaktný volant s dvomi plochými časťami pre lepšie uchopenie a manipuláciu, 8-palcová kapacitná dotyková obrazovka a head-up displej, ktorého dizajn je vylepšený chrómovým orámovaním a elegantnými červenými ukazovateľmi.

Peugeot Rifter 2019 1280 0f

Peugeot Rifter ponúka bohaté možnosti

Vo výbave Rifteru nechýbajú najnovšie asistenčné technológie. Vzhľadom na robustnosť vozidla pomôže najmä parkovacia kamera so zorným uhlom 180 stupňov. Poteší aj systém sledovania mŕtveho uhla, adaptívny tempomat, asistent pozornosti vodiča alebo funkcia Advanced Grip Control.

Peugeot Rifter sa predáva v troch variantoch výbavy a v dvoch dĺžkach. Najlacnejšia verzia Active začína na sume 16 590 eur, vyhotovenie Allure je k dispozícii od 17 690 eur a najdrahšia verzia GT Line je dostupná od 20 590 eur.

Pod kapotou všetkých typov vozidla sa skrývajú benzínové motory 1,2 PureTech (110 koní) alebo naftové agregáty 1,5 BlueHDi (75, 100 a 130 koní). Všetky pohonné jednotky sú kombinovateľné so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. K najsilnejšiemu dieslovému motoru je možné pridať 8-stupňový automat.

Peugeot MPV