Peugeot 508

PEUGEOT 508

Základné údaje

Peugeot 508 boduje nie len u fanúšikov značky ale aj v medzinárodných súťažiach. U nás sa stal sa víťazom novinárskej ankety Auto roka 2019 a zároveň je aj jeden zo siedmich finalistov najprestížnejšieho titulu Car of the Year 2019.

Interiér a exteriér

Francúzska automobilka sa snažila o zachovanie elegancie klasických športových áut. Preto zvolila päťdverovú karosériu typu fastback, ktorá ponúka spojenie výraznej prednej masky a nízkej línie strechy. Estetický zážitok podčiarkujú bezrámové okná a moderná prístrojová doska. Interiér vyniká dokonale zladenými materiálmi a farbami.

Najnovšia generácia Peugeot i-Cockpit prichádza s malým športovým volantom, veľkorysým priestorom a výnimočnou grafikou nových displejov. Stredovej konzole dominuje 10-palcový dotykový HD dispej, ktorý ma intuitívne ovládanie. O zvuk vo vnútri vozidla sa stará prémiový systém FOCAL Hi-Fi (iba vo verzii GT)

 

Peugeot 508 – to sú technológie a bezpečnosť

Model 508 ponúka najnovšie asistenčné technológie ako sú Active Safety Break (systém automatického núdzové brzdenia), Distance Alert (upozornenie na blížiacu sa prekážku), rozpoznávanie dopravných značiek, systém sledovania mŕtveho uhla, asistent pozornosti vodiča alebo sledovanie pohybu v jazdných pruhoch. Posádku navyše chráni šestica airbagov.

Čerešničkou na torte je technológia Night Vision založená na inteligentnej infračervenej kamere a analýze snímaného obrazu dokáže s bezpečnou rezervou detekovať chodcov alebo zver v jazdnej dráhe.

Pre viac priestoru si vyberte model Peugeot 508 SW. Ak ste fanúšikom ekologických vozidiel tu sa dozviete viac o hybridnej verzii modelu Peugeot 508.

Výbavy a motory

Peugeot 508 je aktuálne dostupný v štyroch stupňoch výbavy (Active, Allure, GT Line a GT), ktorých cenovka sa začína na 26 990 € a končí na úrovni 41 590 €. Rovnako pestrá je aj ponuka motorov. Benzínové pohonné jednotky 1,6 PureTech sú v predaji s výkonom 180 alebo 225 koní, pričom sú skombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Dieselové motory sa vyrábajú v dvoch verziách. 1,5 BlueHDI poskytuje výkon 130 koní a je kombinovateľný so 6-stupňovým manuálom alebo 8-stupňovým automatom. Silnejší agregát 2,0 BlueHDi dosahuje výkon 160 alebo 180 koní a používa výlučne automatickú prevodovku.

Peugeot 508 Hybrid

Peugeot má v pláne kompletnú elektrifikáciu celého modelového radu do roku 2025. Peugeot 508 hybrid si môžete kúpiť už dnes. 100 % elektrické sú zatiaľ iba modely Peugeot e-208 a e-2008.

Galéria

Ponuka vozidiel Peugeot 508