Peugeot 508

Základné údaje

Nový dizajn vrcholného modelu Peugeot 508 prináša väčšiu dynamiku s príkladnou stabilitou, špičkovým komfortom a perfektnou ovládateľnosťou. Vozidlo so športovou a dynamickou siluetou ponúka skutočný zážitok na palube bez kompromisov v oblasti technológií a konektivity.

Interiér a exteriér

Nový model dostal modernejšiu prednú časť s mriežkou chladiča plne integrovanou do priestoru nárazníka .Nový znak automobilky sa nachádza prirodzene v strede masky chladiča, pričom vzor vychádza priamo z neho. Predná časť má tiež menej vrstvený dizajn, čo prispieva k exkluzívnejšiemu vzhľadu.

LED Matrix technológia, štandardná súčasť výbavy celého modelového radu, upravuje

dizajn svetlometov, ktoré sú extrémne tenké, aby podporovali mačací vzhľad. Navrhnuté boli ako jeden kus a predstavujú technologický úspech integráciou nového podpisu denných svetlometov s 3 pazúrmi a 3D efektom.

Jeden z najvýraznejších prvkov interiéru predstavuje PEUGEOT i Cockpit®. V novom modeli zanecháva svoju stopu z hľadiska ergonómie, kvality, praktického využitia a technológií, a to najmä v spojení s novým informačno-zábavným systémom PEUGEOT i Connect® Advanced.

Kompaktný volant desaťnásobne zvyšuje potešenie z jazdy tým, že ponúka jedinečnú agilitu a presnosť pohybu. Volant nesie v strede nový znak a nachádzajú sa na ňom ovládacie prvky multimediálneho systému (zdroje zvuku, telefón), ako aj ovládanie hlasitosti a hlasové ovládanie.

Digitálny prístrojový panel sa nachádza vo výške očí tesne nad volantom a využíva 12-palcový displej. Digitálny prístrojový panel si vodiči môžu plne prispôsobiť podľa svojich preferencií pomocou nových režimov zobrazenia („TomTomConnected“, „Navigation“, Rádio/Médiá, Asistent jazdy, Tok energie a mnohé ďalšie), ktoré sa môžu meniť priamo na samotnom volante. V strede palubnej dosky má svoje miesto centrálna 10-palcová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením.

Peugeot 508 – asistenčné systémy

Na palube nového modelu Peugeot 508 sú jazda, manévre a cestovanie bezpečnejšie. A to vďaka rozsiahlej ponuke asistenčných systémov a výbavy najnovšej generácie, pričom využívajú informácie zhromaždené niekoľkými kamerami a početnými radarmi. Adaptívny tempomat disponuje funkciou Stop and Go a nastaviteľnou hodnotou vzdialenosti medzi vozidlami. Môžete počítať aj s automatickým núdzovým brzdením s varovaním pred kolíziou a Active Lane Departure Warning s aktívnym udržiavaním v jazdnom pruhu.

Novinkou je Driver Attention Alert, ktorý analýzou mikro-pohybov na volante deteguje zhoršenú bdelosť počas dlhej jazdy a pri rýchlostiach nad 65 km/h.

Poteší aj systém Night Vision, ktorý v noci alebo za zníženej viditeľnosti rozpoznáva živé tvory (chodcov/zvieratá) pred vozidlom. Samozrejmosťou je monitorovanie mŕtveho uhla, nastavenie zrkadla pri zaradení spiatočky, automatické prepínanie diaľkových svetiel a elektronicky ovládané tlmiče s 3 jazdnými režimami (Normal, Sport a Comfort).

Výbavy a motory

Výbavy a motory

Peugeot 508 je dostupný v dvoch stupňoch výbavy (Allure a GT). Ponuka motorov poháňajúcich nový model zahŕňa: dve plug-in hybridné verzie, novú verziu s výkonom 132 kW (180 k) a 164 kW (225 k), benzínovú verziu s výkonom 96 kW (130 k) a naftovú verziu s výkonom 96 kW (130 k). Všetky motory sú kombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Špecifikácie plug-in hybridných verzií:

⦁ PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8: pohon predných kolies s kombináciou motora PureTech s výkonom 110 kW (150 k) a elektrického motora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8.

⦁ PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8: pohon predných kolies s kombináciou motora PureTech s výkonom 132 kW (180k) a elektrického motora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8.

Peugeot 508 Hybrid

Peugeot má v pláne kompletnú elektrifikáciu celého modelového radu do roku 2025. Peugeot 508 hybrid si môžete kúpiť už dnes. 100 % elektrické sú zatiaľ iba modely Peugeot e-208 a e-2008.

Ponuka vozidiel Peugeot 508