Peugeot Boxer

Základné údaje

Priestranná dodávka láka zákazníkov nízkou spotrebou, spoľahlivosťou a technologickým vybavením.

Peugeot Boxer – úspech postavený na kvalite

Výrobca túto najpredávanejšiu dodávku značky neustále vylepšuje, aby obstála v náročných podmienkach. Cestou k zlepšeniam sú okrem iného náročné testy prevádzané v extrémnych záťažových podmienkach.

Testovacie vozidlá museli najazdiť až 4 000 000 km a to aj v náročnom teréne s nerovnými povrchmi. Absolvovali až tisícku prejazdov cez vodné brody s hlbokým ponorením. Cieľom bolo preveriť spoľahlivosť motora, podvozku a ďalších systémov. Ďalším testom bol pobyt v klimatickej komore pri teplote od ‑ 20 °C do + 40 °C, kde dodávka strávila až 1500 hodín. Spoľahlivosť otvárania dverí preveril test, kde sa dvere otvorili a zavreli až 500 tisíc krát. Odolnosť voči korózii sa testovala aj s použitím agresívnej slanej vody.

Nakladanie a vykladanie

Peugeot Boxer umožní otváranie zadných nakladacích dverí do uhlu 96°, po odpojení obmedzovača dokonca až do 180°.  V prípade potreby je môžete dvere zaklopiť súbežne bokmi až do 270°, pri doplatkovej výbave.  Dodávku je potom možné ľahko priblížiť k nakladacej rampe a tovar naložiť, či vyložiť aj na miestach, kde by sa to mohlo zdať nemožné.

Ďalším nakladacím otvorom sú bočné posuvné dvere, kadiaľ je možné naložiť predmet so šírkou až 1422 mm , čo je najviac v tejto triede. Výška dverí je 2,03 m. Praktickú manipuláciu a nakladanie umožňuje tiež nízky prah (463 a 602 mm). Je to jeden z najnižších z u nás predávaných úžitkových vozidiel. Ak by sa vám to zdalo málo, vďaka pneumatickému odpruženiu je prah možné znížiť o ďalších 7 cm, v závislosti od výbavy.

Interiér a exteriér

Peugeot Boxer Furgon sa na nič nehrá a vsádza predovšetkým na jednoduchosť. Mohutný nárazník poskytuje maximálnu ochranu posádky, kapota má výrazne vykreslené krivky a predné svetlomety ponúkajú štandardné denné svetlá alebo LED denné svetlá.

V interiéri sa nachádza nový dotykový displej, sedadlo vodiča poskytuje variabilné odpruženie a na odkladanie rôznych menších predmetov je možné využiť viacero priestorov s celkovým objemom 73 litrov.

Pri tomto type vozidla sú najdôležitejšie úžitkové vlastnosti. Zadné dvere sa dajú otvoriť v uhle 96 až 270 stupňov v závislosti od stupňa výbavy. Manipuláciu s materiálom uľahčuje nízky prah a cez bočné posuvné dvere sa dá vložiť predmet s výškou 2,03 metra a šírkou 1,42 metra. Peugeot Boxer Furgon je zároveň veľmi variabilný. Ponúka osem verzií karosérie s užitočným objemom 8 až 17 m3 a užitočnou hmotnosťou 3 až 4 tony.

Technológia a bezpečnosť

Vítanou pomôckou je zadná parkovacia kamera, ktorú dopĺňajú viaceré asistenčné systémy. Pri klesaní z prudkého kopca pomáha Hill Descent Control, funkcia Load Adaptive Control monitoruje rozloženie a hmotnosť nákladu. Lane Departure Warning System neustále sleduje cestu prostredníctvom kamery a každé koleso je vybavené senzorom na meraniu tlaku v pneumatikách.

O bezpečnosť sa stará prepracovaný brzdový systém, ktorý využíva kotúčové brzdy s vysokým účinkom a ľahkou údržbou. V prípade nárazu chráni posádku 6 airbagov (predný pre vodiča a spolujazdca, dva bočné a dva hlavové). Výhodou je tiež vystužená karoséria, ktorá má za úlohu zmierniť poškodenie pri zrážke.

Peugeot Boxer – Motorizácie

Peugeot Boxer Furgon sa vyrába vo viacerých verziách v závislosti od dĺžky vozidla a veľkosti nákladového priestoru. Oveľa prehľadnejšie je to v prípade motorizácií. Populárna dodávka poskytuje dieslovú pohonnú jednotku 2,0 BlueHDI s troma rozličnými výkonmi: 110, 130 a 160 koní. Vo všetkých troch variantoch je motor skombinovaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a spĺňa emisnú normu Euro 6.

Ponuka fiancovania Dohodnúť skúšobnú jazdu Odkúpime vaše vozidlo

Elektrický Peugeot Boxer na scéne

Trend elektrifikácie je badateľný aj pri dodávkach a neobišiel ani Boxer. Nový, výkonný ale i úsporný Peugeot e-Boxer na jedno nabitie prejde až 340 kilometrov a to s nákladom vážiacim až 1890 kilogramov. Dokonca sú na k dispozícii dve verzie batérií, 37 alebo 70 kWh, pričom s tou slabšou prejdete vzdialenosť 200 kilometrov. Pre mesto je to viac než dosť.

Dodávky Peugeot získavajú medzinárodné ocenenia

Už pravidelne získavajú úžitkové vozidlá Peugeot ocenenia v ankete Dodávka roka. U novinárskej poroty zabodovali počas 30-ročnej existencie tejto súťaže už šesť krát. Peugeot Boxer získal toto ocenenie v roku 1994, Peugeot Partner o tri roky neskôr a potom teraz nedávno, v roku 2019. Agilný Peugeot Expert a Bipper zase bodoval v rokoch 2008 a 2009. No a konečne v roku 2021 to bol prvýkrát 100 % elektrický Peugeot e-Expert.

Ponuka vozidiel Peugeot Boxer