Peugeot e-Expert: Populárne úžitkové vozidlo s elektrickým pohonom

Sd Peugeot Exp 2019 060 Fr

Snaha francúzskej automobilky o elektrifikáciu modelového radu má ďalšie pokračovanie. V kalendárnom roku 2020 sa dočká elektrického pohonu aj jedno z úžitkových vozidiel. Na trh príde nový Peugeot e-Expert.

Oproti klasickému Expertu sa nebude líšiť vzhľadom či výbavou, ale pohonnou jednotkou. Zákazníci dostanú na výber medzi dvoma batériami. Prvá s výkonom 50 kWh zabezpečí autu dojazd na 200 kilometrov na základe testov podľa protokolu WLTP. Druhá s výkonom 75 kWh ponúka dojazd až 300 kilometrov.

Peugeot e-Expert

Peugeot chce týmto krokom potvrdiť vedúcu pozíciu na trhu s ľahkými úžitkovými vozidlami. Ambíciou automobilky je do roku 2021 ponúknuť kompletnú elektrifikáciu modelov z tohto segmentu. To znamená, že k modelu Peugeot e-Expert sa pridajú aj verzie s elektrickým pohonom v prípade vozidiel Peugeot Boxer a Partner.

Peugeot Expert Layout8 1.91149.43

Viaceré vylepšenia

Peugeot Expert je z hľadiska veľkosti druhým najväčším úžitkovým vozidlom značky po modeli Peugeot Boxer. Vzhľadom na svoju všestrannosť sa výborne predáva, a tak sa ho automobilka snaží postupne vylepšovať. Na jar dostala populárna dodávka tri nové verzie výbavy a zároveň motory spĺňajúce emisnú normu Euro 6d vyhovujúce najnovším európskym štandardom.

Peugeot Expert Layout8 3.91152.17

Verzia Grip je určená do ťažšie prístupných terénov a poskytuje dostatok priestoru pre náklad najrôznejšieho druhu. Zvládne preniesť až 1400 kg materiálu a nemá problém ani s netradičnými predmetmi, ktorých dĺžka, hmotnosť či šírka komplikujú transport.

Verzia Asphalt bola vyvinutá pre tých, ktorí strávia na cestách veľa času a potrebujú komfort v spojení s bezpečnosťou. Preto už v základe modelu nechýbajú viaceré asistenčné systémy. Verzia Urban poskytuje predovšetkým komfort, svižný pohyb po cestách a jednoduché parkovanie s kamerou a asistentmi.