Peugeot ponúka už osem elektrických alebo hybridných modelov

Peugeot elektromobil

Francúzska automobilka Peugeot dávnejšie predstavila túžbu kompletnej elektrifikácie modelového radu do 2025. To, čo sa mohlo zdať spočiatku nerealizovateľné, rýchlo naberá reálne kontúry. Už osem modelov tradičnej značky využíva čisto elektrický alebo hybridný pohon a Peugeot elektromobil stojí na úplne novej platforme.

Peugeot elektromobil na novej platforme

Z osobných vozidiel Peugeot sa vyrábajú v elektrickej verzii nový hatchback 208 a nový crossover 2008. Obe autá zaujali slovenský aj európsky trh atraktívnym dizajnom a vďaka novej platforme CMP môžu využívať akýkoľvek typ pohonu bez toho, aby došlo k obmedzeniu úložného priestoru alebo k úpravám vnútornej dispozície.

E2081 (15)

Menšiu e-208-ku aj mohutnejšiu e-2008-ku poháňa elektromotor s výkonom 136 koní a krútiacim momentom 260 Nm. Ten čerpá energiu z 50 kWh vysokonapäťovej batérie, ktorá obom vozidlám zabezpečuje dojazd nad 300 kilometrov. Vzhľadom na váhu a rozmery áut má o niečo dlhší dojazd hatchback.

Viac o ponuke elektrických aut a financovaní

Tri hybridy Peugeot

Peugeot ešte na jar pridal do ponuky hybridné verzie modelov 508, 508 SW a 3008. Posledné menované SUV je ukážkou toho, ako francúzska aktívne vníma svetové trendy spojené so snahou minimalizovať emisnú záťaž. Peugeot 3008 Hybrid je príťažlivé auto s výkonom až do 300 koní, ktoré využíva kombináciu benzínového motora s objemom 1,6 litra a elektromotora. V kufri má navyše 520 litrov priestoru.

Peugeot 3008 Hybrid Peugeot 3008 Hybrid Peugeot 508 Hybrid 2021 Peugeot 508 Hybrid

Elektrické úžitkové vozidlá

Elektrifikácia sa netýka iba osobných automobilov. Peugeot investuje aj do vývoja úžitkových vozidiel. Stredne veľký model Expert aj najväčší Peugeot Boxer dostali pred svoje meno písmenko „E“, ktoré evokuje, že tieto autá sa spoliehajú iba na elektrický pohon. Rovnaké konštatovanie platí aj pri modeli Traveller, ktorý je určený na prepravu osôb.

Peugeot Boxer 2006kl001

Elektrický e-Boxer zvládne prejsť na jedno nabitie 340 kilometrov a prenesie až 1890 kilogramov nákladu. Pri tomto vozidle sú však na výber dve verzie batérií (37 alebo 70 kWh). Menší e-Expert pojme maximálne 1275 kg s dojazdom do 330 kilometrov. Rovnaký maximálny dojazd ponúka aj e-Traveller. Ten však závisí od kapacity batérie (50 alebo 75 kWh).

Peugeot elektromobil alebo hybrid vám ponúka nízke prevádzkové náklady a moderný citlivý prístup k ekológii. Ak vás niektorý z modelov zaujal, radi vám pripravíme ponuku šitú na mieru s výhodným financovaním.

Vyžiadať si cenovú ponuku mailom